2021-05-12

HODOWLA ZIÓŁ OGRODOWYCH

Drodzy Rodzice,

w najbliższym czasie planujemy założyć w naszym przedszkolu hodowlę ziół ogrodowych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby nas wesprzeć, można przynieść do przedszkola zioła w doniczce (np. bazylię, tymianek, miętę, oregano lub inne). Zostaną one przez nas opisane oraz wyeksponowane w ogródku ziołowym, który powstanie przed wejściem do przedszkola.

Dzięki założeniu ogródka ziołowego dzieci będą mogły poznać walory zdrowotne oraz smakowe popularnych ziół. Z góry serdecznie dziękujemy!

2021-05-06

PIĘKNA PRZYRODA WOKÓŁ NAS

,,Piękna przyroda wokół nas”

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci do udziału w  tworzeniu grupowych albumów przyrodniczych.

Zapewne każdy z Was ma ulubione miejsca zabaw, spacerów i wypoczynku na łonie natury - takie miejsca, dokąd chętnie wybieracie się całą rodzinką. Zachęcamy więc do wspólnych, rodzinnych spacerów i wycieczek po mieście, a także poza miasto, podczas których z pewnością uda się Wam poszukać interesujących miejsc, krajobrazów, ciekawych okazów przyrodniczych np. roślin, owadów, zwierząt i uwiecznić  w obiektywie aparatu piękno otaczającej przyrody. W ten sposób pragniemy zachęcić rodziców i dzieci do fotografowania otaczającego nas świata, miejsc, w których żyjemy, zwrócić uwagę na piękno i delikatność przyrody.

1. Zdjęcia mogą być robione aparatem lub komórką przez dziecko lub rodzica.

1. Do zdjęcia należy dołączyć krótki opis dotyczący fotografowanego miejsca, ciekawego okazu przyrodniczego (nazwa roślin, owadów, występowanie, itp.).

1. Zdjęcia w formacie 15/20 należy dostarczyć w podpisanej kopercie (imię i nazwisko dziecka, grupa) do przedszkola i przekazać paniom przyjmującym dzieci w holu.

1. Termin dostarczania zdjęć do 31 maja 2021 r.

Wszystkie grupy oraz dzieci zostaną nagrodzone.

2021-05-05

ODPŁATNOŚĆ ZA KWIECIEŃ

Poniżej zamieszczono listę odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu w miesiącu kwietniu:

LISTA ODPŁATNOŚCI

2021-04-30

DYŻUR WAKACYJNY - dzieci z naszego przedszkola

Rodzice dzieci z naszego przedszkola, którzy potrzebują zapisać dzieci na dyżur wakacyjny proszeni są o wypełnienie druku zapisu oraz dostarczenie go do przedszkola do dnia 14.05. Formularze dostępne będą od 04.05. w przedsionku przedszkolnym.

Wypełnione druki należy wrzucić do skrzynki podawczej umieszczonej w holu przedszkola.

2021-04-23

POTWIERDZANIE WOLI PRZYJĘCIA

Rodzicom dzieci zakwalifikowanych przypominamy o konieczności potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola.

Wolę przyjęcia dziecka do przedszkola rodzic może potwierdzić elektronicznie, logując się na konto dziecka (krakow.formico.pl) lub przesyłając e-mail do przedszkola na adres przedszkole120@op.pl. Treść wiadomości ma wskazywać, że rodzic akceptuje wynik rekrutacji i wyraża wolę uczęszczania dziecka np.:

Potwierdzam wolę korzystania z wychowania przedszkolnego przez moje dziecko, (imię i nazwisko dziecka), w Samorządowym Przedszkolu nr 120 w roku szkolnym 2021/22.

Potwierdzenie woli sporządzone w formie papierowej można także  dostarczyć do przedszkola. Dokumenty w zaklejonych kopertach można umieścić w skrzynce podawczej umieszczonej w holu przedszkola.

Potwierdzenie woli należy składać w terminie 26.04 - 07.05.2021 r. (do godziny 13.00.)

Niepotwierdzenie woli oznacza rezygnację z miejsca w przedszkolu.

2021-04-23

NARODOWY SPIS POWSZECHNY

Uprzejmie informujemy, iż od 01.04. do 30.09.2021r. trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisać można się przez internet lub  telefon. Szczegółowe informacje uzyskać można na stronie www.spis.gov.pl lub pod numerem telefonu 22 279 99 99.

2021-04-22

DZIEŃ MARCHEWKI I NOWALIJEK

Dnia 28.04.2021 r.  (ŚRODA) obchodzić będziemy w naszym przedszkolu Dzień NOWALIJEK I MARCHEWKI. W programie ciekawe zajęcia, zabawy, filmy edukacyjne oraz degustacja pierwszych wiosennych warzyw..

Prosimy, jeśli to możliwe, o przygotowanie dla dzieci ubrań w kolorze  zielonym lub pomarańczowym!

2021-04-08

OGRANICZENIE FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA

Uprzejmie informujemy, iż do 18 kwietnia ograniczone pozostaje stacjonarne funkcjonowanie przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Ograniczenie to polega na prowadzeniu zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Przedszkole prowadzi zajęcia stacjonarne jedynie dla dzieci z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego oraz dzieci osób zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, a także innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Warunkiem zapewnienia opieki dla dziecka w przedszkolu jest pisemny wniosek rodziców złożony do dyrektora przedszkola.

2021-04-02

LISTA ODPŁATNOŚCI - MARZEC 2021

Poniżej dostępna jest lista odpłatności za pobyt dzieci w przedszkolu w miesiącu marcu 2021r.

LISTA ODPŁATNOŚCI - MARZEC 2021

2021-04-01

ŻYCZENIA WIELKANOCNE

Z okazji Świąt Wielkanocnych składamy najlepsze życzenia.

Niech ten szczególny czas przyniesie wzajemną życzliwość, prawdziwą radość oraz pokój.

Zdrowych, spokojnych Świąt

życzy