KONTAKT:

Samorządowe Przedszkole nr 120
os. Strusia 8, 31-808 Kraków
Dyrektor: mgr Urszula Taborska
tel./fax 12 648-57-39
e-mail: przedszkole120@op.pl
www.przedszkole120.pl
Nr rachunku bankowego:
40 1020 2892 0000 5802 0590 4315

Udział w akcjach

2017-03-05

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Nutella, olej palmowy i co w zamian?


W ostatnim czasie zrobiło się głośno z powodu kontrowersyjnego składu Nutelli. Każdy kto chociaż odrobinę interesuje się zasadami prawidłowego żywienia wie, że nie jest to zdrowy produkt. Jakiś czas temu pisaliśmy czym tak naprawdę jest ten „orzechowy krem”. Omówiliśmy jego skład i szkody jakie może wywołać nadmierne jedzenie tego czekoladowego przysmaku. Wiemy o tym nie tylko my i to już od dawna. Co zatem się wydarzyło, że dopiero teraz nagłośniono tę sprawę?
 


Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ogłosił, że podczas przetwarzania oleju palmowego, a dokładnie podgrzewania go do 200st C powstają rakotwórcze związki, dokładnie estry glicydylowe kwasów tłuszczowych. Z tego powodu, zdaniem unijnych ekspertów, wszystkie produkty spożywcze zawierające olej palmowy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia. "To najbardziej niebezpieczny spośród wszystkich olejów roślinnych. Mamy wystarczające dowody na to, że zawarty w nim glicydol jest rakotwórczy i genotoksyczny" – ogłosiła dr Helle Knutsen z Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności.

Tylko winny się tłumaczy


Dla producentów Nutelli, w której olej roślinny (palmowy) znajdziemy na drugiej pozycji zaraz za cukrem taka opinia to katastrofa. Nic dziwnego, że Ferrero broni się jak może. Na stronie Nutelli widnieje oświadczenie o treści:
"...W raporcie z maja 2016 roku EFSA przeanalizowała zawartość zanieczyszczeń w dużej liczbie rożnych produktów spożywczych i olejów. Stwierdziła, że zawartość zanieczyszczeń zależy od rodzaju stosowanego oleju i tłuszczu, jak również od procesów obróbki, jakim surowce te są poddawane. Dlatego też Ferrero starannie dobiera najwyższej jakości surowce i stosuje specjalne procesy technologiczne, które ograniczają zawartość zanieczyszczeń do minimum w pełni zgodnego z wymaganiami określonymi przez EFSA..." Vincenzo Tapella, kierownik ds. zakupów Ferrero przekonuje, że firma nie może zwyczajnie usunąć tego jednego składnika, zmieniłoby to bowiem smak Nutelli.

Nutella - krem zawierający rakotwórcze zanieczyszczenia - ale w minimalnej dawce
Przekonuje Was takie usprawiedliwienie? Nas nie. To, że producent cukrowo-tłuszczowego kremu ogranicza do minimum zanieczyszczenia z oleju i że mieści się w normach, które jak widać są zbyt mało restrykcyjne, nie może być usprawiedliwieniem. Szkoda, że dla producentów smak jest ważniejszy niż wpływ produktu na organizm człowieka. Właściwie nie smak, a po prostu zysk. Całe szczęście świadomość społeczeństwa rośnie i mamy nadzieję, że dorośli świadomi konsumenci nie będą podawać swoim pociechom produktów, które zawierają chociażby śladowe ilości rakotwórczych substancji. Przecież to nic innego jak powolne podtruwanie siebie czy bliskich.

Nutella - szczyt góry lodowej


Nutella to tylko jeden z wielu produktów z asortymentu słodyczy, słonych przekąsek, czy produktów instant, które mają w swoim składzie olej palmowy. Są to często niestety produkty reklamowane, jako stworzone specjalne dla dzieci i polecane do spożycia przez najmłodszych.  
Olej palmowy zwłaszcza utwardzony (często ukryty pod nazwą oleju roślinnego czy tłuszczu palmowego) jest dosyć sprytnie zakamuflowany w gęstwinie innych szkodliwych dodatków, rafinowanej mąki czy białego cukru. Etykiety w większości są nieczytelne, składniki ukryte są za zagięciem, znajdują się na zlewającym się z czcionką tle, a do tego napisane drobnym drukiem niewidocznym dla większości konsumentów.

Co zrobić w sytuacji, gdy jesteśmy zarzucani masą niezdrowych produktów, a z drugiej strony chcemy, aby nasze dziecko miało szczęśliwe dzieciństwo i nie czuło się odmieńcem na tle rówieśników?

A więc, od czego zacząć?


Pierwszym krokiem do wybrania jak najlepszej możliwości, jest czytanie z uwagą etykiet produktów spożywczych. Należy pamiętać, że to, co znajduje się na początku danego składu występuje w największej ilości. Jeśli więc na pierwszym miejscu znajduje się cukier lub syrop glukozowo- fruktozowy czy wspomniany w poprzednim artykule kancerogenny olej palmowy, odłóż taki produkt na miejsce – nie warto „zaśmiecać” nim swojego organizmu.
Pewnie zastanawiacie się – jak będą smakować słodycze i czy w ogóle takie istnieją, które w swoim składzie nie zawierają cukru czy niezdrowych tłuszczów i innych niepotrzebnych dodatków i wzmacniaczy smaku? Bez obaw. Można znaleźć wartościowe produkty, które po pierwsze mają porządny skład – bazujący na naturalnych składnikach, a po drugie z pewnością zachwycą każdego smakosza słodkich przekąsek.

Czym należy kierować się, by bez wyrzutów sumienia, skusić się na drobną słodką rozkosz dla podniebienia?
Wybieraj te produkty, które charakteryzują się krótką listą składników użytych w recepturze. Jedną z naszych propozycji jest baton Raw Energy, w jego skład wchodzą: w 68% daktyle, 26% kokos, 6% kakao i …. nic więcej.
Innym ciekawym deserem są kuleczki Natural Raw Bites, które składają się jedynie z daktyli, fig, maku i chlorelli. A więc odsuńmy sztampowe myślenie, że tylko cukier i słodziki oraz wysoka ilość tłuszczu zapewnia wyśmienity smak słodyczom i innym produktom.
Najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne wykonanie zdrowych słodyczy, wspólnie z dziećmi.  Można samemu zrobić zdrowe batony, praliny, krem czekoladowy czy nawet chipsy.


Autor: Marta Wojda, dietetyk Akademii Zdrowego Przedszkolaka