Udział w akcjach

UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ

Program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.

OD SMYKA DO MEDYKA

Ogólnopolski Projekt Dla Przedszkoli "OD SMYKA DO MEDYKA 2020"  oraz ,,KARTKA DLA MEDYKA", które skierowane są do wszystkich wychowanków placówek przedszkolnych oraz ich rodzin.

Celem akcji było podziękowanie medykom za ich trudną pracę w trakcie pandemii koronawirusa i znak, że ich doceniamy i jesteśmy wdzięczni.

ZDROWO I SPORTOWO

Zdrowo i Sportowo to akcja skierowana do przedszkoli.  Jej głównym celem jest aktywizacja ruchowa dzieci do 10 roku życia. Proponowane przez nauczycielki zajęcia mają pokazać dzieciom jak fajne jest uprawianie sportu, czy też ogólnie aktywności ruchowej, ile przynosi to radości, jak wpływa na sprawność, samopoczucie oraz jak buduje relacje z innymi członkami grupy.

MISTRZOSTWA ŚWIATA W MYCIU RĄK

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Mistrzostwa świata w myciu rąk. Jej zadaniem jest uświadamianie dzieciom w wieku przedszkolnym, jak ważna jest higiena mycia rąk. Ambasadorem akcji został Kazimierz Mazur – aktor filmowy i teatralny, tata, dla którego zdrowie dzieci nie jest obojętne. Patronatem honorowym objęli ją: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Fundacja Lubimy Działać

ZDROWIE NA 5+

Program profilaktyczno-zdrowotny prowadzony przez Uzdrowisko Kopalni Soli ,,Wieliczka"

celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, dbałości o zdrowie i higienę, kształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych.

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA TAURON ARENA

Wśród najważniejszych celów Akademii Przedszkolaka znajdują się: podtrzymanie zainteresowania najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzenie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej i wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców. Program ma także za zadanie sprzyjać rozwojowi fizycznemu dzieci, wzmacniać ich zdrowie oraz podnosić poziom sprawności fizycznej.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Nutella, olej palmowy i co w zamian?

W ostatnim czasie zrobiło się głośno z powodu kontrowersyjnego składu Nutelli. Każdy kto chociaż odrobinę interesuje się zasadami prawidłowego żywienia wie, że nie jest to zdrowy produkt. Jakiś czas temu pisaliśmy czym tak naprawdę jest ten „orzechowy krem”. Omówiliśmy jego skład i szkody jakie może wywołać nadmierne jedzenie tego czekoladowego przysmaku. Wiemy o tym nie tylko my i to już od dawna. Co zatem się wydarzyło, że dopiero teraz nagłośniono tę sprawę?

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Badania psychospołecznych uwarunkowań palenia tytoniu duże znaczenie przypisują środowisku, w jakim wzrastają dzieci. Pierwszym środowiskiem rozwojowym i wychowawczym dziecka jest rodzina, następnie instytucje wychowawcze tj. przedszkole, szkoła oraz grupa rówieśnicza.