Udział w akcjach

MISTRZOSTWA ŚWIATA W MYCIU RĄK

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji Mistrzostwa świata w myciu rąk. Jej zadaniem jest uświadamianie dzieciom w wieku przedszkolnym, jak ważna jest higiena mycia rąk. Ambasadorem akcji został Kazimierz Mazur – aktor filmowy i teatralny, tata, dla którego zdrowie dzieci nie jest obojętne. Patronatem honorowym objęli ją: Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych, Polskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Epidemiologicznych oraz Fundacja Lubimy Działać

ZDROWIE NA 5+

Program profilaktyczno-zdrowotny prowadzony przez Uzdrowisko Kopalni Soli ,,Wieliczka"

celem jest propagowanie zdrowego stylu życia, aktywności fizycznej, dbałości o zdrowie i higienę, kształtowanie właściwych nawyków prozdrowotnych.

AKCJA ,,GÓRA GROSZA"

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Akcję kieruje zasada

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA TAURON ARENA

Wśród najważniejszych celów Akademii Przedszkolaka znajdują się: podtrzymanie zainteresowania najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, a także poszerzenie dostępu do zorganizowanych form aktywności sportowej i wyrównanie szans dzieci niezależnie od statusu materialnego rodziców. Program ma także za zadanie sprzyjać rozwojowi fizycznemu dzieci, wzmacniać ich zdrowie oraz podnosić poziom sprawności fizycznej.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA

Nutella, olej palmowy i co w zamian?

W ostatnim czasie zrobiło się głośno z powodu kontrowersyjnego składu Nutelli. Każdy kto chociaż odrobinę interesuje się zasadami prawidłowego żywienia wie, że nie jest to zdrowy produkt. Jakiś czas temu pisaliśmy czym tak naprawdę jest ten „orzechowy krem”. Omówiliśmy jego skład i szkody jakie może wywołać nadmierne jedzenie tego czekoladowego przysmaku. Wiemy o tym nie tylko my i to już od dawna. Co zatem się wydarzyło, że dopiero teraz nagłośniono tę sprawę?

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS

Badania psychospołecznych uwarunkowań palenia tytoniu duże znaczenie przypisują środowisku, w jakim wzrastają dzieci. Pierwszym środowiskiem rozwojowym i wychowawczym dziecka jest rodzina, następnie instytucje wychowawcze tj. przedszkole, szkoła oraz grupa rówieśnicza.