2021-05-28

DZIEŃ DZIECKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 01.06. 2021 r. (wtorek) będziemy świętować w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzieci wezmą udział w wielu ciekawych i wesołych zabawach plastycznych, ruchowych i tanecznych. Przygotowaliśmy także upominki dla wszystkich naszych przedszkolaków. Zachęcamy, aby dzieci przyszły tego dnia kolorowo ubrane, można przebrać się na przykład za ulubione postacie z bajek (prosimy, aby NIE UBIERAĆ DZIECIOM PRZEBRAŃ Z WYPOŻYCZALNI, lecz przygotować stroje z dostępnych w domu materiałów). Serdecznie zapraszamy.

2021-05-26

OGRÓDEK ZIOŁOWY - PODZIĘKOWANIE

Drodzy Rodzice,

uprzejmie informujemy. iż zakończyliśmy tworzenie naszego ogródka ziołowego. Bardzo serdecznie dziękujemy za ogromne zaangażowanie w jego tworzenie. Z uwagi na dużą ilość przyniesionych przez Państwa roślin, część z nich ozdabia także nasze sale przedszkolne. Dzieci mogą zapoznać się z wyglądem i zapachem wybranych ziól, a chętni także z ich smakiem.

Serdecznie dziękujemy za współpracę!

2021-05-25

DZIEŃ MAMY I TATY - gr.VI

Na dzień 27.05.2021 (czwartek) zaplanowano występ dzieci z grupy VI z okazji Dnia Mamy i Taty. Bardzo prosimy, aby tego dnia ubrać dzieci odświętnie.

2021-05-24

DZIEŃ MAMY I TATY - GRUPA I

Dzieci z grupy I przygotowały dla swoich Rodziców krótki program artystyczny oraz upominki. Nagranie występu zaplanowano na dzień 26.05. Bardzo prosimy o odświętne ubranie dzieci w tym dniu.

2021-05-24

DZIEŃ MAMY I TATY - GRUPA II

Dnia 27.05.2021r. (czwartek) w grupie II będziemy świętować uroczystość Dnia Mamy i Taty. Dzieci przygotowały występ oraz prezenty. Bardzo prosimy aby w miarę możliwości tego dnia dzieci były ubrane odświętnie.

2021-05-21

REKRUTACJA DYŻUR WAKACYJNY - DZIECI SPOZA PRZEDSZKOLA

Uprzejmie informujemy, iż rekrutacja na dyżur wakacyjny dla dzieci spoza naszego przedszkola odbędzie się dnia 28.05.2021r. (piątek) od godz. 09.00. Kartę zapisu z pieczątką przedszkola, do którego obecnie uczęszcza dziecko, należy złożyć w Kancelarii przedszkolnej. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedszkole nadal pracuje z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. W związku z tym na terenie placówki obowiązuje noszenie maseczki ochronnej. Prosimy także o zachowanie dystansu społecznego podczas oczekiwania na wejście do Kancelarii.

Do godziny 08.30 do przedszkola przyjmowane są dzieci obecnie uczęszczające do naszego przedszkola. Prosimy o pozostawienie wolnej przestrzeni przed budynkiem, aby umożliwić im swobodne wejście do przedszkola.

2021-05-20

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA

Uprzejmie informujemy, iż dnia 24.05. (poniedziałek) rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca na rok szkolny 2021/22. Wnioski o przyjęcie dzieci można składać w terminie od 24.05. - 01.06.2021 r. Prosimy wypełnione dokumenty rekrutacyjne wrzucać do skrzynki podawczej znajdującej się w holu przedszkola.

2021-05-20

DZIEŃ MAMY I TATY - GR.IV

Uprzejmie prosimy, aby dzieci z grupy IV przyszły dnia 24.05.(poniedziałek) ubrane w odświętne  stroje. Tego dnia zostanie nagrany występ dzieci dla Rodziców, przygotowany z okazji ich święta.

2021-05-12

HODOWLA ZIÓŁ OGRODOWYCH

Drodzy Rodzice,

w najbliższym czasie planujemy założyć w naszym przedszkolu hodowlę ziół ogrodowych. Jeśli ktoś z Państwa chciałby nas wesprzeć, można przynieść do przedszkola zioła w doniczce (np. bazylię, tymianek, miętę, oregano lub inne). Zostaną one przez nas opisane oraz wyeksponowane w ogródku ziołowym, który powstanie przed wejściem do przedszkola.

Dzięki założeniu ogródka ziołowego dzieci będą mogły poznać walory zdrowotne oraz smakowe popularnych ziół. Z góry serdecznie dziękujemy!

2021-05-06

PIĘKNA PRZYRODA WOKÓŁ NAS

,,Piękna przyroda wokół nas”

Serdecznie zapraszamy rodziców oraz dzieci do udziału w  tworzeniu grupowych albumów przyrodniczych.

Zapewne każdy z Was ma ulubione miejsca zabaw, spacerów i wypoczynku na łonie natury - takie miejsca, dokąd chętnie wybieracie się całą rodzinką. Zachęcamy więc do wspólnych, rodzinnych spacerów i wycieczek po mieście, a także poza miasto, podczas których z pewnością uda się Wam poszukać interesujących miejsc, krajobrazów, ciekawych okazów przyrodniczych np. roślin, owadów, zwierząt i uwiecznić  w obiektywie aparatu piękno otaczającej przyrody. W ten sposób pragniemy zachęcić rodziców i dzieci do fotografowania otaczającego nas świata, miejsc, w których żyjemy, zwrócić uwagę na piękno i delikatność przyrody.

1. Zdjęcia mogą być robione aparatem lub komórką przez dziecko lub rodzica.

1. Do zdjęcia należy dołączyć krótki opis dotyczący fotografowanego miejsca, ciekawego okazu przyrodniczego (nazwa roślin, owadów, występowanie, itp.).

1. Zdjęcia w formacie 15/20 należy dostarczyć w podpisanej kopercie (imię i nazwisko dziecka, grupa) do przedszkola i przekazać paniom przyjmującym dzieci w holu.

1. Termin dostarczania zdjęć do 31 maja 2021 r.

Wszystkie grupy oraz dzieci zostaną nagrodzone.