2021-09-12

WYCIECZKA DLA GR. V i VI

Informujemy, że 16 września (czwartek) pojedziemy z dziećmi na wycieczkę do ośrodka  ,,Pasymo” w Woli Batorskiej.
W programie wycieczki jest:
  • przejażdżka bryczką do Puszczy Niepołomickiej,
  • zajęcia edukacyjne o koniach - dzieci dowiedzą się jakie mamy polskie rasy koni, co konie jedzą i jak wygląda opieka nad nimi, czym zajmuje się kowal oraz po co zakładamy koniom podkowy.  Dzieci obejrzą pokaz przygotowania kucyka do jazdy (w tej części będą miały możliwość pomocy przy czyszczeniu i siodłaniu kucyka.)
  • część rekreacyjna - pokaz baniek mydlanych, malowanie twarzy i zabawy na placu zabaw.

Plan dnia:
7:40  - śniadanie  (prosimy, by dzieci przyszły najpóźniej na 7:40)
8:00  - wyjście z przedszkola (przejazd autokarem będzie trwał ok.1godz.)
9:15 - 12:15  - pobyt na terenie ośrodka, udział w programie
                        edukacyjnym i zabawy na świeżym powietrzu
ok. 13:30 - obiad w przedszkolu

Dzieci dostaną z przedszkola suchy prowiant (w zamian za podwieczorek):  drożdżówkę, banana i wodę w małej butelce.
Prosimy przygotować dla każdego dziecka mały plecak, do którego włożymy prowiant, w plecaku dzieci mogą mieć też dodatkową wodę i chusteczki.
Prosimy, by dzieci tego dnia były ubrane w wygodne buty i sportowe stroje odpowiednie do pogody.
Dzieci, które mają chorobę lokomocyjną powinny rano zażyć lekarstwo, a nam proszę przekazać informacje o ewentualnych problemach w czasie jazdy.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczka może zostać odwołana.