2019-04-10

STRAJK PRACOWNIKÓW

Szanowni Państwo,

Informuję, iż akcja protestacyjna pracowników przedszkola nadal jest kontynuowana. W związku z powyższym zwracam się z prośbą, aby w miarę możliwości zapewnić dzieciom opiekę. Jeśli jednak nie są Państwo tego w stanie zorganizować, przyprowadzone dzieci nie pozostaną bez opieki.

Jednocześnie bardzo Państwu dziękuję za zrozumienie i wsparcie w tej trudnej sytuacji.

2019-04-08

INFORMACJA DLA RODZICÓW

Szanowni Państwo,

Bardzo dziękuję za zrozumienie, jakim wykazali się Państwo w dniu dzisiejszym.

Jutro, tj. 09 kwietnia 2019 r. będzie kontynuowana akcja protestacyjna pracowników naszego przedszkola. W związku z powyższym zwracam się do Państwa z prośbą, jeżeli to tylko możliwe,  o zapewnienie dzieciom opieki również w tym dniu.

W miarę potrzeb i możliwości będziemy organizować zajęcia opiekuńczo-wychowawcze w naszej placówce. Żadne dziecko, które przyjdzie do przedszkola, nie pozostanie bez opieki.

Urszula Taborska

2019-04-05

INFORMACJA O STRAJKU

Szanowni Państwo,

W związku z kolejnym odłożeniem rozmów przedstawicieli związków zawodowych ze stroną rządową istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nauczyciele podejmą akcję strajkową w dniu 08.04.2019 r. W związku z powyższym, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, bardzo Państwa proszę o pomoc w zorganizowaniu opieki nad dziećmi w tym dniu. Jeżeli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapewnić dzieciom opieki, bardzo proszę o przekazanie mi takiej informacji telefonicznie lub przez zgłoszenie u pań nauczycielek. O wszelkich zmianach dotyczących akcji będę informowała na stronie przedszkola.

Proszę Państwa o zrozumienie w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

2019-04-04

INFORMACJA DLA RODZICÓW

W wyniku przeprowadzonego referendum, pracownicy Samorządowego Przedszkola nr 120 poparli akcję i zdecydowali o wzięciu udziału w zaplanowanym na dzień 08.04.2019 r. Ogólnopolskim Strajku Nauczycieli.

W związku z powyższym, mając na uwadze dobro i bezpieczeństwo dzieci, zwracam się do Państwa z prośbą o zapewnienie dzieciom opieki w trakcie trwania strajku. W przypadku gdy wszyscy pracownicy przystąpią do strajku nie będę miała możliwości zapewnić dzieciom bezpiecznych warunków pobytu w przedszkolu. Zdaję sobie sprawę, że protest może wiązać się z pewnymi trudnościami dla Państwa i dla dzieci. Proszę jednak o wyrozumiałość.

Aktualnie trwają rozmowy związków zawodowych z  Rządem RP dotyczące postulatów strajkowych nauczycieli. Wszystkie informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie https://portaledukacyjny.krakow.pl w zakładce Aktualności.

Z poważaniem,

Urszula Taborska

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 120

2019-04-01

KONKURS FOTOGRAFICZNY

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do udziału      w konkursie fotograficznym z okazji 70 rocznicy powstania Nowej Huty.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przynieść samodzielnie zrobione podczas wakacji, ferii, wspólnych spacerów czy rodzinnych wycieczek zdjęcie ciekawego miejsca Nowej Huty.

Prosimy, by zdjęcie umieszczone było w ramkach (najlepiej przygotowanych samodzielnie z dowolnych materiałów plastycznych lub przyrodniczych). Gotowe prace prosimy składać u pań nauczycielek w grupach do końca kwietnia.

Dnia 30.04.2019 oceny prac w kategoriach artyzm oraz kreatywność dokona jury w składzie: Dyrektor Przedszkola nr 120, Zastępca Dyrektora Przedszkola nr 120, Przewodnicząca Rady Rodziców, dwie Panie nauczycielki oraz Fotograf ze Studia Fotografii Cyfrowej p. Halik.

Z wszystkich dostarczonych do przedszkola prac oraz prac laureatów i wyróżnionych zostanie przygotowana w holu przedszkola  wystawa.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 16.05.2019 r.

Organizatorzy konkursu: Anna Żurek, Joanna Kutowicz

2019-03-26

WYJAZD DO TAURON ARENY GR. IV I VI

Dnia 29 marca (piątek) od godziny 11:00 do 11:45  dzieci z grupy IV i VI wezmą udział w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych w Tauron - Arenie.

Wyjazd  autokarem o godzinie 10:20,  przewidywany powrót około godziny 12:30.

Prosimy przygotować dzieciom strój sportowy, wygodne, sportowe obuwie (adidasy, tenisówki ) oraz małą butelkę wody.

2019-03-25

DZIEŃ MARCHEWKI

Informujemy, że w czwartek 4.04.2019 r.  obchodzony jest w przedszkolu DZIEŃ MARCHEWKI – POMARAŃCZOWY DZIEŃ.

Z tej okazji bardzo prosimy, o ubranie dzieci w tym dniu (w miarę możliwości) na pomarańczowo oraz o przyniesienie 2 marchewek .

2019-03-19

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM ODWOŁANE

Uprzejmie informujemy, iż konsultacje z psychologiem, w miesiącu marcu,  nie odbędą się z powodu choroby Pani Psycholog.

Za zaistniała sytuację przepraszamy

2019-03-15

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 21 MARCA   t.j czwartek, na terenie naszego przedszkola, będzie pełniła dyżur pani psycholog mgr Elżbieta Piwowar

Godziny dyżurowania:

1200 – 1400 - obserwacje dzieci w grupach, konsultacje z nauczycielem

1400 – 1600 - konsultacje z Rodzicami

miejsce konsultacji: kancelaria przedszkola

Rodziców chętnych do skorzystania z porady Pani psycholog lub logopedy, prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na listach, które znajdują się w holu przedszkola.

2019-03-15

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

Dnia  18 marca (poniedziałek) dzieci z grup III, IV, V  będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki.

Początek zajęć około godz. 9.00