Aktualności

KONTAKT:

Samorządowe Przedszkole nr 120
os. Strusia 8, 31-808 Kraków
Dyrektor: mgr Urszula Taborska
tel./fax 12 648-57-39
e-mail: przedszkole120@op.pl
www.przedszkole120.pl
Nr rachunku bankowego:
40 1020 2892 0000 5802 0590 4315

WSPÓŁPRACUJEMY

Aktualności

2019-09-23

MAŁY RATOWNIK

Dnia 6 listopada (czwartek) zawitają do naszego Przedszkola ratownicy i przeprowadzą we wszystkich grupach zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Początek zajęć godz. 9.00.

2019-09-21

KONKURS MOJA BIAŁO-CZERWONA

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do udziału w konkursie plastycznym:

„Moja Biało – Czerwona”

Aby wziąć udział w konkursie należy wykonać pracę plastyczną nawiązującą do flagi narodowej. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci w wieku: 3-6 lat, które samodzielnie lub pod kierunkiem rodzica wykonają pracę konkursową w dowolnym formacie, dowolną techniką z dowolnych materiałów przyrodniczych i plastycznych.

Gotowe prace prosimy składać u Pań Nauczycielek w poszczególnych grupach, do końca października 2019 r.

Organizatorzy konkursu: Anna Żurek, Joanna Kutowicz, Magdalena Chudzyńska

2019-09-17

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

Dnia 24 września (wtorek) dzieci z grup IV, V, VI będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki.

Początek zajęć około godz. 9.00

2019-09-17

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”

Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci na Dzień Przedszkolaka, który odbędzie w naszym przedszkolu w piątek 20 września.

Będzie to doskonała okazja do dostarczenia dzieciom mnóstwa radości, uśmiechów oraz spędzenia czasu na wspólnej zabawie.

Serdecznie zapraszamy

2019-09-12

GRUPY V i VI - TAURON ARENA

Dnia 13.09.2019 r. (piątek) dzieci z grup V i VI jadą na zajęcia sportowe do Tauron Areny.

Wyjście z przedszkola zaplanowano na godz. 10.00. Zajęcia sportowe odbywać się będą w godz. 11.00 - 11.4. Powrót do przedszkola ok. godz. 12.15

Prosimy przygotować dzieciom plecak ze strojem gimnastycznym (buty sportowe, koszulka, spodenki) i wodą mineralną.

2019-09-08

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Jak co roku gorąco zachęcam do udziału dzieci w zajęciach gimnastyki korekcyjnej, które odbywają się w naszym przedszkolu. Celem ich jest korekcja i profilaktyka wad postawy, wykształcenie nawyku przyjmowania i utrzymania poprawnej postawy, prawidłowy rozwój motoryczny, podniesienie ogólnej sprawności i wydolności organizmu oraz nabycie nowych umiejętności ruchowych. Ćwiczenia są prowadzone różnymi metodami i w różnych formach oraz z zastosowaniem atrakcyjnego sprzętu. Każde zajęcia wnoszą coś nowego. Dzieci chętnie ćwiczą , a zarazem świetnie się bawią.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne !!!

Jedynym warunkiem jest dostarczenie skierowania od lekarza pediatry lub lekarza specjalisty zalecającego udział w gimnastyce korekcyjnej oraz określającego wadę postawy.

Dzieci, które do końca września nie przyniosą skierowań nie będą mogły uczestniczyć w zajęciach.

mgr Joanna Stug-Jachym

2019-08-28

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Uprzejmie informujemy, że zebranie Rodziców z Dyrektorem i Kadrą Pedagogiczną odbędzie się 05 września 2019 r. /czwartek/ o godzinie 17.00 w sali nr 2. Podczas spotkania przekazane zostaną informacje dotyczące organizacji roku szkolnego. Po części wspólnej zapraszamy rodziców na zebrania z nauczycielkami poszczególnych grup w salach.

2019-08-28

ELEKTRONICZNA EWIDENCJA CZASU POBYTU DZIECI W PRZEDSZKOLU

Uprzejmie informujemy, iż w roku szkolnym 2019/2020 kontynuowana będzie elektroniczna ewidencja czasu pobytu dzieci w przedszkolu. Każde dziecko otrzyma kartę, na której zapisywany będzie jego czas pobytu w przedszkolu. Karty należy odbierać u Pań nauczycielek z poszczególnych grup pierwszego dnia pobytu dziecka w przedszkolu.

Zapis czasu pobytu dziecka w przedszkolu dokonywany jest po zbliżeniu karty dziecka do czytnika znajdującego się w holu przedszkola. Karty mogą być obsługiwane jedynie przez osoby dorosłe. Po użyciu karty, należy ją odłożyć na tablicę znajdującą się obok czytnika. Nie należy wynosić kart z budynku przedszkola.

Szczegółowy regulamin znajduje się w holu przedszkola.

2019-08-28

ADAPTACJA DO PRZEDSZKOLA

Adaptacja to trudny czas. Od dzieci wymaga on nie tylko przystosowania się do nowych warunków otoczenia, poznania nowej organizacji dnia, zaakceptowania innej niż do tej pory pozycji społecznej – w przedszkolu przebywają przecież w licznej grupie rówieśniczej – ale przede wszystkim nierozerwalnie łączy się z rozstaniem z rodzicami.

Jak pomóc dzieciom przetrwać ten trudny czas?

KRÓTKIE POŻEGNANIA

 • Nie poganiaj dziecka
 • Pożegnaj je jeden raz
 • Rozmowę z dzieckiem przeprowadź w domu
 • Szybko opuść salę

TEGO NIE RÓB: długie rozmowy przed salą, kilkukrotne żegnanie, stanie w drzwiach i obserwowanie dziecka tylko utrudniają rozstanie!

RUTYNA

 • Umów się z dzieckiem na sposób pożegnania i stosuj go, np. „Buziak, przytulas, piąteczka i idziesz do Pani”
 • Rutyna pozwala dziecku powoli nabierać kontroli nad sytuacją, a rodzicowi kontroli nad czasem potrzebnym na pożegnanie

POZYTYWNE KOMUNIKATY

 • Uśmiech rodzica
 • Radosny i pewny głos
 • Małe życzenia: „dobrej zabawy, miłego dnia, baw się dobrze” – dzięki temu dziecko wie, że przedszkole to miejsce, gdzie miło spędzi czas i można się tam bawić

TEGO NIE MÓW: Słowa współczucia tj. „Przykro mi, ale muszę już iść” (sugeruje, że dziecko zostaje w przedszkolu za karę), przeprosiny tj.” Przepraszam, ale musisz tu zostać” ( to sugeruje, że przedszkole jest czymś nieprzyjemnym), pocieszanie tj. „Nie bój się” (sugeruje, że jest się czego bać),

MÓWIENIE PRAWDY

 • Szczerość ze strony  rodzica
 • Dotrzymywanie obietnic, np. „Przyjdę zaraz po obiedzie”, „Dzisiaj po przedszkolu pójdziemy razem na plac zabaw”, itp.

CIERPLIWOŚĆ I WRAŻLIWOŚĆ

 • Dużo czasu spędzanego z dzieckiem
 • Spokój rodzica, czułość i ciepłe słowa

WEJŚCIE DO SALI NA WŁASNYCH NOGACH

 • Dziecko przyprowadzone na własnych nogach

Warto do adaptacji podejść z rozwagą i zaangażowaniem, a takie postępowanie na pewno przyniesie pozytywne rezultaty. Nagrodą będzie uśmiech małego przedszkolaka, zadowolenie rodziców i efektywna praca nauczycieli.

2019-08-28

WAŻNA INFORMACJA

W okresie przerwy wakacyjnej podjęto w naszym przedszkolu działania z zakresu profilaktyki wszawicy.  We wszystkich salach dokonano dezynfekcji zabawek i wyposażenia w celu zapewnienia higienicznych warunków do nauki i zabawy.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o współpracę, aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko pojawienia się chorób pasożytniczych głowy u dzieci. Wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola oraz rodziców dzieci rozpoczynających edukację prosimy o dokładne skontrolowanie czystości włosów dzieci pod kątem wszawicy jeszcze przed rozpoczęciem roku szkolnego.

 

Z góry dziękujemy za współpracę.