2018-11-23

WYJAZD DO TAURON ARENY GR. V I VI

Dnia 30 listopada (piątek), od godziny 11:00 do 11:45 dzieci z grupy V i VI, wezmą udział w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych w Tauron - Arenie.

Wyjazd  autokarem o godzinie 10:20,  przewidywany powrót około godziny 12:30.

Prosimy przygotować dzieciom strój sportowy, wygodne, sportowe obuwie (adidasy, tenisówki ) oraz małą butelkę wody.

Dziewczynki prosimy o pozostawienie kolczyków w domu.

2018-11-23

WERNISAŻ WYSTAWY

Dzieci z grup IV i V dn. 26.11.(poniedziałek) odwiedzą i obejrzą wystawę „Piękna nasza Polska cała”. Przedszkolaki wezmą również udział w quizie wiedzy o Polsce. Na zakończenie spotkania zaplanowano dla nich słodki poczęstunek.

W wernisażu wezmą udział również autorzy prac plastycznych, którzy otrzymają obiecane i w pełni zasłużone nagrody.

2018-11-21

ZAJĘCIA OTWARTE - GR IV

Dnia 27.11. (wtorek) o godzinie15.30. odbędą się w grupie IV zajęcia otwarte dla rodziców. W trakcie zajęć dzieci będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności oraz talenty. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców!

2018-11-20

WARSZTATY I SEANS FILMOWY - GR. V

Dnia 22.11.2018r. dzieci
z grupy V wezmą udział w warsztatach filmowych oraz seansie filmowym „ Przygoda żółwika”  3D w kinie Imax Plaza.

Śniadanie 7:40, wyjazd godz. 8:15.

Koszt przejazdu 10 zł, koszt imprezy pokrywa przedszkole.

Dzieci nie zabierają ze sobą żadnych przekąsek.

2018-11-19

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 22. listopada  t.j czwartek (wyjątkowo w czwarty czwartek miesiąca), na terenie naszego przedszkola, będzie pełniła dyżur pani psycholog mgr Karolina Porydzaj.

Godziny dyżurowania:

1200 – 1400 - obserwacje dzieci w grupach, konsultacje z nauczycielem

1400 – 1600 - konsultacje z Rodzicami

miejsce konsultacji: kancelaria przedszkola

Rodziców chętnych do skorzystania z porady Pani psycholog lub logopedy, prosimy o wcześniejsze zapisywanie się na listach, które znajdują się w holu przedszkola.

2018-11-18

Spotkanie z Policjantem

Dnia (22 listopada 2018 czwartek) dzieci ze wszystkich grup wezmą udział w zajęciach edukacyjnych , które poprowadzi przedstawiciel Policji.  Tematem spotkania będzie utrwalenie            z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomni podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 09.30. Serdecznie zapraszamy!

2018-11-15

CEJCO Z ŻYCZENIAMI

Dnia 21.11.(środa) o godz. 10.30. dzieci z grup IV, V i VI obejrzą spektakl teatralny pt. „Cejco z życzeniami”. Przedstawią go dla nich pracownicy Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

Dzieci dowiedzą się czym mogą się stać mądrze wypowiedziane pragnienia, do czego prowadzi zawistna zachłanność i poznają niezwykłą moc dobrze życzących słów.

2018-11-14

Jesienna gimnastyka buzi i języka

Ćwiczymy głoski szeregu szumiącego (sz/ż/cz/dż) dla wszystkich dzieci (przydatna również przy głosce Sz)

JAK POWSTAJE GŁOSKA SZ (opis dla rodziców i dzieci)

→ języka uniesiony za górnymi ząbkami (do wałka dziąsłowego)

→ zęby są zbliżone do siebie

→ usta lekko zaokrąglone, lekko wysunięte do przodu, tworzą „ryjek”

→ spróbuj udawać jesienne drzewa, nabierz dużo powietrza, ułóż buzię i język we wskazany sposób i wypowiedz długie …..Sz.....

→GŁODNY JEŻ → dotykaj po kolei górne zęby po wewnętrznej stronie, licząc je językiem (usta szeroko otwarte)

→ WESOŁA WIEWIÓRKA → przesuwaj językiem po podniebieniu od zębów w stronę gardła i z powrotem

→ DUŻA ŻABA → wysuwaj i wsuwaj szeroko ułożony język przez lekko rozwarte zęby

2018-11-12

ZAJĘCIA W KLUBIE KUŹNIA - GR.II

Dnia 14.11. (środa) dzieci z grupy II wezmą udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy Kraków". Celem zajęć jest przybliżenie historii i dziedzictwa kulturowego Krakowa, jego walorów przyrodniczych i historycznych, zapoznanie z zabytkami oraz kształtowanie tożsamości regionalnej. Dzieci przez poznawanie własnego miasta pogłębiają więzi ze swoim środowiskiem, regionem.

Zajęcia odbędą się w bibliotece Klubu Kuźnia mieszczącej się na os. Złotego Wieku. Wyjazd o godz. 09.30. spod przedszkola, powrót - przed obiadem. Dzieci pojadą na zajęcia busem.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminy Kraków.

2018-11-09

Wyjazd do Tauron Areny

Dnia 16 listopada (piątek) od godziny 11:00 do 11:45 dzieci z grupy V i VI wezmą udział w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych w Tauron - Arenie.

Wyjazd  autokarem o godzinie 10:20,  przewidywany powrót około godziny 12:30.
Dzieci powinny być wyposażone w strój sportowy, wygodne obuwie (adidasy, tenisówki) oraz małą butelkę wody.
Prosimy dziewczynki o nie zakładanie w tym dniu żadnej biżuterii.

UWAGA W tym dniu świętujemy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę na sportowo.
Prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów BIAŁO-CZERWONYCH