2017-10-24

WYCIECZKA DO OJCOWA - GR.V

Uprzejmie informujemy, że z uwagi na niesprzyjające warunki pogodowe wycieczka do Ojcowa (zaplanowana na 25.10.2017r., środa)zostaje odwołana i odbędzie się w innym terminie (w okresie wiosennym). Informacja na ten temat będzie zamieszczona na stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń. Z poważaniem, dyr. Teresa Siudut
2017-10-19

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI- GR.V

Uprzejmie informujemy, iż dnia 24 października grupa V odwiedzi Bibliotekę Publiczną na os. Kalinowym. Wyjście ok. godz. 9.30, powrót koło godziny 11.00. Zajęcia są bezpłatne

2017-10-19

INTERAKTYWNE SPOTKANIE FIZJOTRAPEUTĄ W GRUPIE V

Dnia 23 PAŹDZIERNIKA (w poniedziałek) o godz. 11.30 do dzieci z grupy V przyjedzie fizjoterapeuta z Uzdrowiska Kopalnia Soli „Wieliczka”, który poprowadzi z dziećmi interaktywne zajęcia propagujące zdrowy styl życia wśród dzieci.

Podczas spotkania dzieci dowiedzą się m.in.:
⦁ Jak dbać o zdrowie i dobre samopoczucie na co dzień.
⦁ Co to jest smog, jak wpływa na zdrowie i jak się przed nim chronić.
⦁ Na czym polega sztuka prawidłowego oddychania.
⦁ Jakie znaczenie dla zdrowia ma czyste powietrze.
⦁ Jak działa układ oddechowy i jak o niego dbać.

Serdecznie zapraszamy !!!
2017-10-16

AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 20 PAŹDZIERNIKA (piątek) dzieci z grupy V i VI wyjeżdżają na zajęcia sportowe do hali Tauron Arena. Wyjazd z przedszkola zaplanowany jest na godz. 10.15., powrót około godz. 12.30. Zgodnie z ustaleniami z zebrania, prosimy o przygotowanie dla dzieci małych plecaczków, a w nich: strój sportowego, butelka z wodą, obuwie zamienne. Prosimy także, nie dawać dzieciom jedzenia.

2017-10-16

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Szanowni rodzice

Uprzejmie informujemy, iż konsultacje z panią psycholog Elżbietą Piwowar, z powodu jej choroby, w miesiącu październiku nie odbędą się. Zainteresowanych zapraszamy w listopadzie.

2017-10-12

WYCIECZKA DO PARKU NA OS.TYSIĄCLECIA - GR.IV i VI

Dzieci z gr. IV wybiorą się dn. 17.10. (wtorek) na wycieczkę pieszą do parku na os. Tysiąclecia. Prosimy rodziców o zaopatrzenie dzieci w puste plecaczki.

2017-10-10

ZEBRANIA Z RODZICAMI

Zapraszamy rodziców na zebrania, na których przekazane zostaną podsumowania obserwacji wstępnych dzieci oraz omówione zostaną sprawy bieżące poszczególnych grup. Odbywać się one będą według harmonogramu:

• grupa I - 19.10., (czwartek) godz.15.00.
  • grupa II - 17.10. (wtorek), godz. 16.00.
  • grupa III - 20.10., (piątek) godz. 15.30.
  • grupa IV - 13.10., (piątek) godz. 16.00.
  • grupa V - 13.10. (piątek), godz. 16.30.
  • grupa VI - 17.10. (wtorek), godz.16.00.
2017-10-06

WYCIECZKA DO OJCOWA GR.V

Dnia 25 października (środa) dzieci  z grupy V udają się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego znajdującego się ok. 16 km od Krakowa.

W programie wycieczki przewidziano:
  • zwiedzanie krajobrazu parku narodowego,
  • udział w zajęciach w Ośrodku Edukacyjno – Dydaktycznym na temat: ,,Nietoperz – tajemnicze zwierzę”,
  • udział w  prowadzonych przez organizatorów zabaw tropiąco – badawczych na terenie parku w ramach akcji ,,Przyjaciel Parku Narodowego”,
  • zwiedzanie Jaskini Łokietka.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia strony internetowej ośrodka: http://www.ojcowskiparknarodowy.pl

W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych (duże opady deszczu) wycieczka zostanie odwołana.

Organizacja dnia:
  • Śniadanie – godz. 8:00 (bardzo prosimy o punktualność)
  • Wyjście z przedszkola – 8:45
  • Powrót do przedszkola około godz. 15:00
  • Obiad i podwieczorek dzieci otrzymają w formie suchego prowiantu - będzie to bułka z kotletem, sałatą i ogórkiem oraz drożdżówka, woda mineralna i jabłko.

Rodzice proszeni są o zaopatrzenie dzieci na wycieczkę w:

• Małe plecaki - można do nich zapakować dodatkowe napoje (w plastikowych butelkach).
  • Wygodne obuwie (zabudowane).
  • Strój „na cebulkę” z uwzględnieniem warunków atmosferycznych tego dnia.
  • Prosimy nie dawać dzieciom na wycieczkę gum, twardych cukierków,Słodyczy z czekoladą oraz zabawek.

Prosimy o spryskanie dzieci środkami przeciw komarom i kleszczom. Rodziców dzieci z chorobą lokomocyjną prosimy o poinformowanie nauczycielek o problemie i zaopatrzenie dzieci w odpowiednie środki (przed wyjazdem i na drogę powrotną).

Dziękujemy Panu Dariuszowi Grochal za organizację wycieczki a dzieciom życzymy dobrej zabawy !

2017-10-02

TAURON ARENA

Dnia 6. 10. (piątek) dzieci z grupy V i VI jadą na zajęcia sportowe do hali Tauron Arena. Wyjazd z przedszkola zaplanowany jest na godz. 10.15., powrót około godz. 12.30.

Prosimy o przygotowanie dla dzieci małych plecaczków, a w nich:
- stroju sportowego (koszulka, spodenki, buty),
- małej butelki z wodą,
- obuwia zamiennego.

2017-10-02

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Zapraszamy wszystkie dzieci z naszego przedszkola 6 października (piątek) o godzinie 9:15 na przedstawienie ,,Misiowa draka o drogowych znakach” w wykonaniu zespołu teatralnego KOP.