2017-11-23

LOGOPEDIA W DOMU

Drodzy Rodzice, na długie jesienne wieczory proponujemy zabawy logopedyczne polecane przez naszą Panią logopedę. Zachęcamy gorąco, aby poświęcić dzieciom czas i poćwiczyć wspólnie.

ĆWICZENIA ODDECHOWE – OGÓLNROZWOJOWE DLA WSZYSTKICH DZIECI

• Parkowanie samochodu – wycinamy z papieru małe kolorowe samochodziki; zadaniem dziecka jest przenieść samochodzik do garażu (np. pudełko po zapałkach) przy użyciu słomki. Pamiętajmy, aby pudełko leżało blisko autka, a słomka nie była zbyt gruba i nie miała zgięć (można przyciąć tradycyjną słomkę w miejscu zgięcia).
  • Muchomorek– kładziemy przed dzieckiem planszę z muchomorem bez kropek. Na stoliku rozkładamy kilka białych papierowych kropek. Zadaniem dziecka jest przenieść przy użyciu słomki kropki na kapelusz grzybka. Ćwiczenie to można dowolnie modyfikować, np. używając planszy z akwarium i rybkami, swetrem i guzikami, choinką i bombkami itp.
  • Pająk i muszki – trzymamy na końcu stolika kawałek materiału, kapelusz lub inny pojemnik, który może stać się np. pajęczyną. Układamy przed dzieckiem małe waciki, czyli muszki. Jego zadaniem jest dmuchanie na muszkę, tak aby wpadła w pajęczynę

ĆWICZENIA LOGOPEDYCZNE GŁOSEK SZEREGU SYCZĄCEGO – GŁOSKA „S”
→ wywołanie i utrwalenie głoski S
→ korekta wadliwej realizacji głoski S w seplenieniu międzyzębowym

JAK SYCZEĆ PRAWIDŁOWO? SSSSSSSSS

→ WARGI
układają się w szeroki uśmiech (cofnięte kąciki)

→ JĘZYK
(jak rynienka) czubek dotyka dolnych zębów, boki przylegają do górnych zębów

→ ZĘBY
są zbliżone do siebie

→ powietrze
przechodzi przez szczelinę języka i zębów

PAMIĘTAJ! JĘZYK NIE WYSUWA SIĘ MIĘDZY ZĘBY!
2017-11-13

TAURON ARENA

Dnia 17.11. (piątek) dzieci z grupy V i VI jadą na zajęcia sportowe o hali Tauron Arena. Wyjazd z przedszkola zaplanowany jest na godz. 10.15.,powrót około godz. 12.30.

Prosimy o przygotowanie dla dzieci małych plecaczków, a w nich:
- stroju sportowego (koszulka, spodenki, buty),
- małej butelki z wodą,
- obuwie zamienne.

2017-11-13

ZMIANA TERMINU WARSZTATÓW

Uprzejmie informujemy, iż ,,Warsztaty z sokołami, jastrzębiami, sowami” odbędą się

w środę  15.11.2017 r. od godz. 11.00.

Za zaistniałą zmianę (niezależną od Przedszkola) serdecznie przepraszamy.

2017-11-10

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

Dnia 17 listopada 2017 roku  na terenie naszego przedszkola, będzie pełniła dyżur pani psycholog mgr Elżbieta Piwowar

Godziny dyżurowania:

1200 – 1400 - obserwacje dzieci w grupach, konsultacje z nauczycielem

1400 – 1600 - konsultacje z Rodzicami

Rodziców chętnych do skorzystania z porady Pani psycholog, prosimy o wcześniejsze zapisywanie się do zeszytu, który znajduje się w holu przedszkola.

2017-11-06

WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI- GR. VI

Dnia 07.11.(wtorek) dzieci z grupy VI wybierają się do Biblioteki Miejskiej na os. Kalinowe. Będą tam uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych, poznają także bliżej pracę pani bibliotekarki. Serdecznie zapraszamy!

ZIELONE LEKCJE W PRZEDSZKOLU

Dnia 14 listopada (WTOREK) zawitają do nas prawdziwe sowy, sokoły, jastrzębie.

Wszystkie dzieci będą mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat tych ptaków, jak również obejrzeć je w różnych sytuacjach - podczas układania (tresury), lotu i polowania.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia z sową płomykówką-  FIONĄ.

Początek zajęć godz. 9.00.

DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Dnia 11 listopada w  Przedszkolu Samorządowym nr 120 odbędą się 10 listopada (piątek) o godz.  1130– Apel z okazji Święta Niepodległości w wykonaniu wszystkich przedszkolaków. W związku z powyższym bardzo prosimy wszystkich rodziców o ubranie dzieci ( w tym dniu ) w odświętny strój:

⦁ chłopcy  - biała koszulka, ciemne granatowe lub dżinsowe spodnie

⦁ dziewczynki – biała bluzeczka, ciemna granatowa lub dżinsowa spódniczka (każda dziewczynka z gr. V i VI dostanie spódniczkę z garderoby przedszkolnej)

Zapraszamy rodziców lub członków rodzin (dziadek, babcia), do wspólnego uczczenia święta niepodległości.

PRZEGLĄD PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ - GR.V I VI

W dniu 10.11.2015 r. (piątek) w godzinach 10:00 - 11:00 dzieci z grupy V i VI wezmą udział w V Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej,  organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 92 w os. Kalinowe.

Bardzo prosimy rodziców, o przygotowanie dla dzieci na ten dzień stroju galowego: chłopcy - biała koszula i czarne lub granatowe spodnie: dziewczynki - biała bluzeczka i białe rajstopy (spódniczki będą przedszkolne).

2017-10-26

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dnia 13 listopada (poniedziałek) odbędzie się w naszym przedszkolu uroczystość pasowania na żaczka przedszkolaczka. Dzieci zaprezentują specjalnie przygotowany program artystyczny. Występ rozpocznie się o godz. 09.30 w sali nr 3 (na piętrze przedszkola). Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci z grup I i II, aby towarzyszyli swym dzieciom w tym szczególnym wydarzeniu.

Bardzo prosimy o przygotowanie dla dzieci na ten dzień strojów galowych:

·     dziewczynki - białe bluzki, czarne lub granatowe spódnice, białe rajstopy

·     chłopcy - białe koszulki, czarne lub granatowe spodnie

Serdecznie zapraszamy!

2017-10-26

TAURON ARENA

Szanowni Rodzice, informujemy, że dnia 3 LISTOPADA (piątek) dzieci z grupy V i VI wyjeżdżają na zajęcia sportowe do hali Tauron Arena.
Wyjazd z przedszkola zaplanowany jest na godz. 10.15., powrót około godz. 12.30. Zgodnie z ustaleniami prosimy o przygotowanie dla dzieci małych plecaczków, a w nich: stroju sportowego,  małej butelki z wodą oraz obuwie zamienne.

Życzymy straszakom miłej zabawy !!!