e-mail: p120@mjo.krakow.pl

2016-10-20

ZEBRANIE Z RODZICAMI - GR.III

Zapraszamy Rodziców dzieci z grupy III na zebranie, które odbędzie się dn. 24.10. (poniedziałek) o godz. 16.30. w sali nr. 3. Podczas spotkania omówione zostaną aktualne sprawy organizacyjne grupy oraz podsumowanie obserwacji wstępnej dzieci.

WYCIECZKA DO FABRYKI OZDÓB CHOINKOWYCH

Uprzejmie informujemy, że dnia 27 października  dzieci z grup IV, V, i VI pojadą na wycieczkę do Fabryki Ozdób Choinkowych w miejscowości Bębło.

Program wycieczki:

• udział w warsztatach malowania szklanych ozdób, podczas których dzieci samodzielne wykonają wybraną ozdobę - bombkę choinkową;
  • obejrzenie filmu pokazującego etapy powstawania szklanych ozdób i zwiedzanie zakładu w celu poznania etapów produkcji bombek choinkowych

Organizacja wycieczki:

• 7:15 - śniadanie
  • 7:45 – wyjście z przedszkola (o 7:50 wyjazd

autokarem z os. Kalinowego)

• 12:15 - planowany powrót do przedszkola

Prosimy nie zaopatrywać dzieci w plecaki  z prowiantem - z przedszkola dostaną wodę i małą drożdżówkę.

Koszty związane z udziałem dzieci w warsztatach zostaną pokryte ze środków gminy Kraków.

BIBLIOTECZKA PRZEDSZKOLAKA

Serdecznie zapraszamy wszystkie przedszkolaki do skorzystania z zasobów naszej nowopowstałej ,,Biblioteczki Przedszkolaka” oraz do udziału w konkursie na Najaktywniejszego Czytelnika.

Wystarczy, że każdą wypożyczoną książkę zilustrujecie w założonym przez Was zeszycie (ilustrację należy podpisać tytułem książki). Pod koniec roku szkolnego wybierzemy ,,największych moli książkowych”. Na zwycięzców czekają cenne nagrody.

Serdecznie zapraszamy!

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM

KONSULTACJE Z PSYCHOLOGIEM - październik 2016

Dnia 21 października t.j piątek, na terenie naszego przedszkola, będzie pełniła dyżur pani psycholog mgr Elżbieta Piwowar.

Godziny dyżurowania:

1200 – 1400 - obserwacje dzieci w grupach, konsultacje z nauczycielem

1400 – 1600 - konsultacje z Rodzicami

Rodziców chętnych do skorzystania z porady Pani psycholog, prosimy o wcześniejsze zapisywanie się w zeszycie, który znajduje się w holu przedszkola.

2016-10-15

WYJŚCIE DO ARTETEKI - GR. V

Dnia 19.10. (środa) dzieci z grupy V wybiorą się na wycieczkę do Arteteki. Wezmą udział w zajęciach, podczas których poznają ciekawe informacje na temat powstawania filmów. Wyjście z przedszkola zaplanowano na godz. 09.00., powrót – ok. godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy.

2016-10-10

WARSZTATY TEATRALNE - GR. VI

Dnia 13.X. (czwartek) dzieci z grupy VI będą brały udział  w warsztatach teatralnych prowadzonych przez animatora w Klubie Kuźnia na os. Złotego Wieku. Wyjście z przedszkola  o godz. 9.30. Zapraszamy serdecznie.

2016-10-04

KONKURS "LITERACKA ZAGADKA MIESIĄCA"

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i dzieci do zmierzenia się z naszymi zagadkami literackimi! Co miesiąc pojawi się na gazetce przedszkolnej krótki cytat z literatury dziecięcej. Osoby chcące wziąć udział w konkursie powinny podać pełny tytuł utworu, z którego pochodzi cytat oraz nazwisko jego autora. Odpowiedzi prosimy zapisywać na kartach, znajdujących się przy gazetce w holu przedszkola, i wrzucać je do skrzynki.

Spośród prawidłowych odpowiedzi wylosujemy co miesiąc jedną, której autor zostanie nagrodzony. Losowanie odbywać się będzie każdego 01 dnia miesiąca w obecności przedstawicieli rodziców.  Serdecznie zapraszamy do zabawy!

2016-09-28

TEATRZYK W PRZEDSZKOLU

Dnia 04.10. (wtorek) wszystkie dzieci z naszego przedszkola obejrzą przedstawienie pt. "Maniery Biedronki Lucynki" w wykonaniu aktorów Teatru Kanon. Rozpoczęcie spektaklu zaplanowano na godz. 10.15.Serdecznie zapraszamy!

2016-09-25

ROZPOCZĘCIE AKCJI "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM"

Rozumiejąc potrzebę głośnego czytania i jego wpływ na wychowanie dziecka, w roku szkolnym 2016/2017 chcemy położyć duży nacisk na propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców, opiekunów, nauczycieli poprzez zachęcanie dorosłych do codziennego czytania pociechom przez co najmniej dwadzieścia minut.

W związku z tym, 29 września o godzinie 10:00 w Naszym Przedszkolu odbędzie się uroczyste otwarcie ,,Dnia głośnego czytania dzieciom”, które zapoczątkuje akcję czytania książek naszym przedszkolakom w ramach kampanii ,,Cała Polska czyta dzieciom” przez osoby zaproszone do przedszkola.

Tego dnia ważni goście: Pani Dyrektor, Pani Bibliotekarka, Pani Animator, Pani Intendent, specjalista gimnastyki korekcyjnej, przeczytają dzieciom utwory pisarki, autorki wierszy  i opowiadań dla dzieci - Wandy Chotomskiej.

Mamy nadzieję, że codzienne czytanie dzieciom literatury dziecięcej przez dorosłych rozbudzi w nich zamiłowanie do książek, wyrobi postawę czytelniczą, uwrażliwi na piękno tekstu literackiego.

Gorąco zachęcamy, aby państwo również włączyli się w akcję głośnego czytania swoim pociechom także w domu oraz brali czynny udział w działaniach, które będą podejmowane    w naszym przedszkolu w ciągu całego roku.

2016-09-25

BIBLIOTECZKA PRZEDSZKOLAKA

Już wkrótce w naszym przedszkolu powstanie  ,,Biblioteczka Przedszkolaczka”. Jeśli macie Państwo w swoim domu książki, które już przeczytaliście swoim dzieciom, przynieście je do przedszkola. Sprawcie, aby inni też mogli je przeczytać. Książki będzie można wypożyczyć w naszej przedszkolnej bibliotece, która powstanie w holu przedszkola.Dziękujemy za włączenie się do akcji.

Wszelkich informacji udziela koordynator Grażyna Antosiak (gr. IV).