2014-11-26

ANDRZEJKI

Zapraszamy na zabawy andrzejkowe wszystkie przedszkolaki! Poznamy tradycje andrzejkowe i spróbujemy dowiedzieć się, co czeka nas w następnym roku. Andrzejkowo czarować będziemy 27 i 28 listopada (czwartek, piątek) w poszczególnych grupach

27 listopada - grupa I

28 listopada - grupy: II, III, IV, V i VI

Zapraszamy!

2014-11-25

AKCJA "SZPITAL PLUSZOWEGO MISIA"

Uprzejmie informujemy, iż w ramach prowadzonych działań związanych z profilaktyką zdrowotną, zgłosiliśmy udział naszego przedszkola w akcji "Szpital Pluszowego Misia" prowadzonej przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA Poland Oddział Kraków.

Pierwsze zajęcia z dziećmi przeprowadzone zostaną 27 listopada (czwartek) w grupie III w godz. 13.00.- 14.00.

Prosimy, by dzieci przyniosły tego dnia swoje ulubione pluszowe misie.

2014-11-25

BADANIA WZROKU

W związku z przedstawioną dyrektorowi przedszkola ofertą informujemy, iż dnia 17 grudnia na terenie przedszkola odbędą się przesiewowe, komputerowe badania wzroku w ramach kompleksowej profilaktyki medycznej. Badania mają na celu wykrycie takich wad jak krótkowzroczność dalekowzroczność i wszelkiego rodzaju astygmatyzm. Chętnych rodziców prosimy o wypełnienie kart zgłoszeń (dostępnych u nauczycielek w poszczególnych grupach).

WYJŚCIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ - DZIECI Z GRUPY VI

W dniu 26 listopada (środa), Słoneczniki idą do Szkoły Podstawowej nr 92 na os. Kalinowym.

Celem wyjścia jest zapoznanie dzieci z budynkiem szkoły oraz udział w zajęciach dydaktycznych.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada (wtorek) w naszym przedszkolu obchodzony będzie Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Zachęcamy wszystkie dzieci, aby przyszły w tym dniu do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.

SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM STRAŻY MIEJSKIEJ

Dnia 8 grudnia (poniedziałek) o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie edukacyjne z przedstawicielem Straży Miejskiej na temat "Unikanie zagrożeń."

W zajęciach uczstniczyć będą dzieci z grup V i VI.

2014-11-18

WARSZTATY DLA DZIECI "PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA"

W dniach 21 i 25 listopada odbędą się w naszym przedszkolu  warsztaty dla dzieci  dotyczące  „Pierwszej pomocy przedmedycznej” ,  które poprowadzi wykwalifikowany ratownik medyczny.
W czasie zajęć dzieci poznają sposoby wzywania i udzielania pomocy w razie wypadku, dowiedzą się, jak założyć kołnierz ortopedyczny, wdmuchiwać powietrze aparatem Ambu, założyć opatrunek, czy unieruchomić złamaną nogę.

Zajęcia odbędą się według harmonogramu:
21 listopada (piątek), od godz. 9.00  - grupa I, II oraz IV
25 listopada (wtorek) od godz. 9.00 – grupa III, V oraz VI

2014-11-18

WYJŚCIE DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 104 - DZIECI Z GRUPY V i VI

W dniu 21. listopada (piątek) dzieci z grupy V i VI udadzą się do Szkoły Podstawowej nr 104, na os. Wysokim. Obejrzą tam krótkie przedstawienie w wykonaniu uczniów tej szkoły.
Wyjście z przedszkola zaplanowano na godzinę 9.10, dlatego prosimy, aby dzieci jedzące w przedszkolu śniadanie przyprowadzić najpóźniej o godzinie 8.40.

2014-11-17

BOŻONARODZENIOWA KARTKA ŚWIĄTECZNA

Zapraszamy przedszkolaki wraz z rodzicami do udziału w konkursie plastycznym

,,BOŻONARODZENIOWA KARTKA  ŚWIĄTECZNA”

Celem konkursu jest:

• rozwijanie zainteresowań i uzdolnień plastycznych dzieci
  • ·popularyzowanie polskich tradycji świątecznych
  • stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych
  • wprowadzenie w rodzinny nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

Warunki uczestnictwa:

• Format pracy: kartka formatu A4 składana do formatu A5 (ozdobienie dotyczy tylko strony frontowej A5)
  • technika: dowolna
  • każda praca na odwrocie powinna być podpisana (imię, nazwisko, wiek dziecka)
  • prace należy składać u nauczycielek poszczególnych grup do dnia 10.12.1014 r.
  • czas trwania konkursu 12.11.2014 r. – 10.12.2014. r.
  • czekają nagrody i dyplomy

Nauczycielki koordynujące:

Danuta Sekuła

Grażyna Antosiak

2014-11-17

AKCJA CHARYTATYWNA "MIKOŁAJOWA PACZKA"

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy Państwa do udziału w akcji  charytatywnej ,,Mikołajowa paczka” prowadzonej   z myślą o dzieciach z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.
Inicjatorami akcji są pracownicy Ogródka dla Matki i Dziecka przy kościele św. Józefa, a pomoc przeznaczona jest dla rodzin żyjących w tutejszej parafii. Postanowiliśmy się włączyć do tej akcji zarówno z myślą o dzieciach potrzebujących pomocy, jak również mając na uwadze cele wychowawcze – uwrażliwienie naszych dzieci na los innych, rozwijanie w nich empatii.

Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie:

•  Ubranek dziecięcych
  •  Zabawek (oprócz pluszaków)
  •  Książeczek dla dzieci
  •  Sprzętów sportowych

Rzeczy mogą być nowe, ale również używane, w dobrym stanie.Państwa dary zostaną użyte do zrobienia paczek mikołajowych dla dzieci lub wystawione na aukcji, która odbędzie się 30 listopada w Ogródku dla Matki i Dziecka, a dochód z niej przeznaczony będzie na zakup prezentów.

Zbiórka trwa do 28 listopada (piątek).

Paczki prosimy przekazywać nauczycielkom w grupach, do których uczęszczają dzieci.

Serdecznie dziękujemy!