2012-11-23

KÓŁKO PLASTYCZNE

Serdecznie zapraszamy dzieci zapisane na kółko plastycznego na kolejne zajęcia, które odbędą się 26.11.2012 (poniedziałek) o godzinie 15.00. Temat zajęć - "Malowane nitką".

Prosimy również osoby, które nie dokonały jeszcze wpłaty za I semestr zajęć, aby uczyniły to jak najszybciej. Kwotę 20 zł można wpłacać u pani Sylwii z grupy III.

Prowadzące: D. Sekuła (gr. II) i S. Zioła (gr. III)

KÓŁKO BADAWCZE

Serdecznie zapraszamy dzieci do uczestnictwa w zajęciach kółka badawczego, pt. „Powietrze”, które odbędą się 23 listopada (piątek) o godz. 13.30

Na zajęciach dzieci będą mogły:

• zdefiniować niektóre cechy fizyczne powietrza (barwa, kształt, zapach);

• na różne sposoby spowodować ruch powietrza;

• doświadczyć, że powietrze może poruszać przedmioty;

• wywnioskować, że ciepłe powietrze unosi się do góry;

• poznać i spróbować wskazać kierunki geograficzne;

• przy pomocy wiatraczka i wiatrowskazu dokonać prób określenia i nazwania kierunków, z których wieje wiatr.

Prowadzące:

U. Taborska (gr. I), J. Lisowska (gr. V), K. Werbiłowicz (gr.IV)

ZDJĘCIA DO KARTEK

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 120 uprzejmie informuje, że:

sesja zdjęciowa dzieci do Kartek Świątecznych oraz kartek z okazji Dnia Babci i Dziadka odbędzie się w dniu 26 listopada ( poniedziałek) o godzinie 10.30

Prosimy Rodziców zadbać o odświętny strój dziecka.

RODZICE CHĘTNI DO ZAKUPU W/WYM KARTECZEK , PROSZENI SĄ O WPISYWANIE SIĘ NA LISTY UDOSTĘPNIONE W HOLU PRZEDSZKOLA.

mgr Teresa Siudut

MUZYCZNE LABORATORIUM

Dnia 26 listopada (poniedziałek) muzycy z ,,Muzycznego Laboratorium” poprowadzą dla naszych przedszkolaków audycję muzyczną zatytułowaną: ,,Krakowiaczek jeden”

Celem spotkania jest zapoznanie dzieci z polskimi tańcami narodowymi – wysłuchanie koncertu w wykonaniu muzyków, rozmowa na temat zaprezentowanych utworów oraz wspólne muzykowanie na instrumentach perkusyjnych.

Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 9:15 i odbędą się z podziałem na 3 grupy wiekowe.

2012-11-20

WYJŚCIE DO GIBONA

Dnia 23.11.2012 (piątek) dzieci z grupy II wraz z nauczycielkami jadą do GIBONA – Centrum Zabaw Dziecięcych na ul. Dobrego Pasterza (teren Parku Wodnego)

Będą tam przebywać w godz. 09:30 – 11:30.

Koszt wyjścia: 13 zł ( wejściówka 11 zł + bilet autobusowy grupowy w dwie strony 2 zł. ) - płatne u skarbnika grupy.

Dzieci w tym dniu powinny mieć ubrany pod bluzą podkoszulek z krótkim rękawem i w podpisanej reklamówce krótkie spodenki lub getry, skarpetki i napój lub sok w zakręcanej plastikowej butelce.

Dzieci, które nie jedzą śniadania powinny przyjść do przedszkola w tym dniu do godz.08:30

Nauczycielki:

Barbara Ogonowska, Danuta Sekuła

2012-11-18

JĘZYK ANGIELSKI

Informujemy Rodziców dzieci uczęszczających na zajęcia języka angielskiego, iż z przyczyn organizacyjnych ulegają zmianie godziny zajęć w poszczególnych grupach:
Grupa I 12.30 - 13.00 ( dzieci z grupy V )
Grupa II 13.00 - 13.30 ( dzieci z grupy III )
Grupa III 13.30 - 14.00 ( dzieci z grupy IV i VI )
Grupa IV 14.00 - 14.30 ( dzieci z grupy I i II )
W związku z powyższym obiad w tych dniach wydawany będzie o godzinie 12.15.
2012-11-14

,,AKCJA 1% DLA MOJEGO PRZEDSZKOLA”

Szanowni Państwo

Uprzejmie informujemy, iż nawiązaliśmy współpracę z Organizacją Pożytku Publicznego pn. Stowarzyszenie Pomocy Szkole. Jej celem jest umożliwienie przekazywania 1 % swojego podatku na rzecz naszego Przedszkola.

Przekazane przez Państwa środki finansowe, w ramach rozliczenia podatkowego za 2012 rok, pozwolą na poszerzenie bazy naszego Przedszkola, m.in. zakup pomocy dydaktycznych, gier, zabawek itp., wzbogaci to proces dydaktyczno-rozwojowy Państwa dzieci.

Szczegóły już wkrótce.

2012-11-14

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

20 listopada (wtorek) odbędzie się wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych mieszczącej się w Modlniczce k/Krakowa.

Wyjazd zaplanowany jest na godz. 11:00, a powrót około godz. 14:00

Koszt wycieczki: 18 zł

Program wycieczki:

• Zwiedzanie pomieszczeń fabryki, oglądanie procesu tworzenia bombek choinkowych

• Udział w warsztatach malowania bombek

Informujemy, że dzieci jadące na wycieczkę tego dnia zamiast podwieczorku zjedzą w przedszkolu o godz. 10:30 II śniadanie: słodka bułka i herbata, a jako prowiant otrzymają banana. Obiad będzie po powrocie – czyli około godz. 14:00. Dzieci mogą wziąć z domu soczki na drogę.

Zapraszamy chętne osoby do zapisów u pań nauczycielek z grup IV i VI.

2012-11-13

ZEBRANIE RADY RODZICÓW

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 120 oraz Przewodniczący Rady Rodziców informują, iż zebranie Rady Rodziców odbędzie się w dniu 16.11.2012 (piątek) o godzinie 17.30 w sali nr 1.

Serdecznie zapraszamy wszystkich przedstawicieli „Trójek grupowych”

2012-11-12

GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA 2012

POMAGAMY ZWIERZĘTOM Z KRAKOWSKIEGO SCHRONISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci do wzięcia udziału w zbiórce darów na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku.

Każda osoba chcąca przyłączyć się do akcji może przynieść do naszego przedszkola dowolną ilość karmy dla kotów lub psów ( najlepiej w puszkach ), zwierzęce przysmaki, niepotrzebne koce i narzuty, które przydadzą się na posłania.

Porzuconych i niepotrzebnych nikomu zwierząt jest w schronisku bardzo dużo. Nie możemy ich wszystkich przygarnąć, ale możemy sprawić, że chociaż smutne i opuszczone nie będą przynajmniej głodne i zmarznięte.

Dary prosimy składać u pań nauczycielek z grupy I i II.

Zbiórkę prowadzimy do 12.12.2012r.

Po tym terminie wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do schroniska przy ul. Rybnej.