2011-11-08

SPOTKANIE ZE STOMATOLOGIEM

8 listopada odbędzie się spotkanie dzieci z grup IV, V i VI z panią stomatolog z Centrum Medycznego.W ramach programu edukacyjnego dla dzieci "Jak szczotkować i dbać o zęby" pani stomatolog zaprezentuje technikę prawidłowego mycia zębów. Ponadto poprowadzi rozmowę z dziećmi oraz zaprezentuje krótki film edukacyjny.
2011-11-07

KONKURS RECYTATORSKI "JESIENNE WIERSZOWANIE"

Serdecznie zapraszamy Rodziców wraz z dziećmi do wzięcia udziału w konkursie recytatorskim organizowanym na terenie naszego przedszkola w dniu 29. XI. (wtorek), o godz. 15.00.

Cele konkursu:

· Promowanie sztuki żywego słowa w środowisku przedszkolnym

· Kształtowanie wrażliwości na piękno ojczystego języka

· Rozwijanie zdolności recytatorskich

· Wyzwalanie dziecięcej kreatywności i umiejętności prezentowania się przed publicznością

· Propagowanie kulturalnego spędzania czasu wolnego z dzieckiem.

2011-11-07

AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada (czwartek) o godz. 13.00 wszystkie nasze przedszkolaki wezmą udział w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości Polski.

W związku z powyższym bardzo prosimy wszystkich rodziców o ubranie dzieci ( w tym dniu ) w odświętny strój:

• · chłopcy - biała koszulka, ciemne granatowe lub dżinsowe spodnie
  • · dziewczynki – biała bluzeczka, ciemna granatowa lub dżinsowa spódniczka.

Rodzice lub członkowie rodzin (dziadek, babcia), którzy mogą lub zechcą uczestniczyć

w uroczystości będą mile widziani.

2011-11-02

ZAJĘCIA DODATKOWE

Rodzice i dzieci grup III - VI
Ogłaszamy nabór na zajęcia kółka plastycznego
w roku szkolnym 2011/2012
dla dzieci, których interesuje poznanie
nowych technik plastycznych i technicznych.
Więcej informacji znajduje się na tablicy informacyjnej w holu przedszkola oraz po rozszerzeniu owego ogłoszenia.

2011-11-02

WARSZTATY TEATRALNE

Drodzy Rodzice !!!
7 listopada (poniedziałek) odwiedzą nasze przedszkole aktorzy z teatru lalek ,,Pinokio” z Nowego Sącza.
Dzieci obejrzą w ich wykonaniu bajeczkę: ,,Zaczarowany las”, a później będą uczestniczyły
w warsztatach plastyczno – teatralnych
prowadzonych przez gości:
  • dzieci z grup I, II, III i IV wykonają prace z modeliny malarskiej
koszt 8 zł
  • dzieci z grup V i VI z materiałów przywiezionych przez aktorów samodzielnie zrobią lalki do zabaw w teatr kukiełkowy
koszt 18 zł
Bardzo prosimy o dokonywanie wpłat u nauczycielek w grupach
2011-10-19

JESIENNY KONCERT MUZYCZNY

Dnia 24 października (poniedziałek) odbędzie się w naszym przedszkolu ,,Jesienny koncert muzyczny”.

Dzieci wysłuchają utworów muzyki klasycznej na skrzypce i fortepian oraz wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez muzyków.

Koncerty odbędą się w 3 grupach wiekowych:

• godz. 9:00 grupa I i II

• godz. 9:45 grupy III i IV

• godz. 10:30 grupy V i VI

2011-10-18

ZEBRANIE W SPRAWIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

19 października (środa) ,w sali nr 1, o godz. 16.00 odbędzie się zebranie w sprawie zajęć z języka angielskiego dla dzieci organizowanych na terenie przedszkola. Prosimy o przybycie wszystkich zainteresowanych osób.
Porządek zebrania:
- wybór firmy prowadzącej zajęcia,
- ustalenie kosztów zajęć,
- ustalenia godzin odbywania zajęć:

2011-10-18

UWAGA RODZICE !!!

Zgodnie z uchwałą nr XXIV/321/11 Rady Miasta Krakowa z dnia 14 września 2011 zmieniającą wysokość opłat za świadczenia publicznych przedszkoli, prosimy Rodziców o zgłaszanie się do kancelarii przedszkola, w godzinach pracy, celem podpisania aneksu do umowy.
2011-10-16

WIZYTA W PORADNI STOMATOLOGICZNEJ

21 października (piątek) dzieci z grupy VI udają się do Poradni Profilaktyki Stomatologicznej na os. 2 Pułku Lotniczego, gdzie wezmą udział w spotkaniu z panią stomatolog oraz obejrzą nowoczesny sprzęt dentystyczny. Wyjście z przedszkola o godz. 10.00. Powrót ok. 12.00
2011-10-16

WYJŚCIE DO KLUBU KUŹNIA

18 października (wtorek) odbędzie się wyjście do Klubu Kuźnia na warsztaty teatralne dla chętnych dzieci z grupy V i VI. Warsztaty mają na celu edukację teatralną oraz wykorzystanie technik teatralnych do rozwijania kreatywności i wyobraźni uczestników. Prowadzenie: p. Aleksandra Barczyk. Zapraszamy.