2018-11-14

Jesienna gimnastyka buzi i języka

Ćwiczymy głoski szeregu szumiącego (sz/ż/cz/dż) dla wszystkich dzieci (przydatna również przy głosce Sz)

JAK POWSTAJE GŁOSKA SZ (opis dla rodziców i dzieci)

→ języka uniesiony za górnymi ząbkami (do wałka dziąsłowego)

→ zęby są zbliżone do siebie

→ usta lekko zaokrąglone, lekko wysunięte do przodu, tworzą „ryjek”

→ spróbuj udawać jesienne drzewa, nabierz dużo powietrza, ułóż buzię i język we wskazany sposób i wypowiedz długie …..Sz.....

→GŁODNY JEŻ → dotykaj po kolei górne zęby po wewnętrznej stronie, licząc je językiem (usta szeroko otwarte)

→ WESOŁA WIEWIÓRKA → przesuwaj językiem po podniebieniu od zębów w stronę gardła i z powrotem

→ DUŻA ŻABA → wysuwaj i wsuwaj szeroko ułożony język przez lekko rozwarte zęby

2018-11-12

ZAJĘCIA W KLUBIE KUŹNIA - GR.II

Dnia 14.11. (środa) dzieci z grupy II wezmą udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Z Bolkiem i Lolkiem poznajemy Kraków". Celem zajęć jest przybliżenie historii i dziedzictwa kulturowego Krakowa, jego walorów przyrodniczych i historycznych, zapoznanie z zabytkami oraz kształtowanie tożsamości regionalnej. Dzieci przez poznawanie własnego miasta pogłębiają więzi ze swoim środowiskiem, regionem.

Zajęcia odbędą się w bibliotece Klubu Kuźnia mieszczącej się na os. Złotego Wieku. Wyjazd o godz. 09.30. spod przedszkola, powrót - przed obiadem. Dzieci pojadą na zajęcia busem.

Zajęcia finansowane są ze środków Gminy Kraków.

2018-11-09

Wyjazd do Tauron Areny

Dnia 16 listopada (piątek) od godziny 11:00 do 11:45 dzieci z grupy V i VI wezmą udział w zajęciach ruchowo-rekreacyjnych w Tauron - Arenie.

Wyjazd  autokarem o godzinie 10:20,  przewidywany powrót około godziny 12:30.
Dzieci powinny być wyposażone w strój sportowy, wygodne obuwie (adidasy, tenisówki) oraz małą butelkę wody.
Prosimy dziewczynki o nie zakładanie w tym dniu żadnej biżuterii.

UWAGA W tym dniu świętujemy 100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę na sportowo.
Prosimy o przygotowanie dla dzieci strojów BIAŁO-CZERWONYCH
2018-11-05

Dzielnicowe obchody Święta Niepodległości

Dnia 9 listopada 2018 roku weźmiemy udział w Dzielnicowych obchodach Święta Niepodległości.

Program imprezy:

Grupa I, II i III  o godz. 11:11 na terenie naszego przedszkola odśpiewa Hymn Narodowy uczestnicząc w biciu" Rekordu dla Niepodległej"
Grupa IV  o godz. 9:45, w pobliżu Kościoła pw. św. Józefa, będzie kibicować biegnącym w sztafecie i  rozdawać flagi
Grupa V  o godz. 10:15 , przy Szkole Podstawowej nr 86, będzie pozować do zdjęcia kontury liczby 100 i odbierze medal za sztafetę
Grupa VI o godz. 11:00 , w hali III Liceum Ogólnokształcącym, odśpiewa piosenkę " Szare szeregi" na Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Rodziców dzieci z grupy V   prosimy o przyniesienie w tym dniu koszulek w kolorze białym i rozmiarze umożliwiającym założenie ich na kurtki, białe czapki zapewnia przedszkole. Natomiast dzieciom z gr. VI odświętnego, galowego stroju.

Wizyta Pani Policjantki w gr. V i VI

Dnia 20 listopada (wtorek) o godz. 10.00 zawita do grup V i VI pani Policjantka, która będzie rozmawiała z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Dziękujemy mamie Antosia G. za zorganizowanie zajęć

Zajęcia z Robotyki

Dnia 14 listopada (środa) dzieci 5-letnie z grup III, IV, V, VI oraz dzieci sześcioletnie będą uczestniczyć w zajęciach z robotyki.

Początek zajęć około godz. 9.00

Konkurs Pieśni Patriotycznej gr. VI

14 listopada (środa) grupa VI weźmie udział w Konkursie Pieśni Patriotycznej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 92.

W tym dniu prosimy o przygotowanie dla dzieci odświętnych strojów:

Dziewczynki: białe bluzki, białe rajstopy, spódniczki będą wypożyczone z garderoby przedszkolnej

Chłopcy: białe koszule, ciemne spodnie

Wyjście do Szkoły ok. 9.20

Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka

Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka, dla dzieci z grup I, II i V, którzy pierwszy rok uczęszczają do naszego przedszkola, odbędzie 19 listopada (poniedziałek)

o godzinie 11:00 – uroczystość rozpoczną występy starszych przedszkolaków, następnie umiejętności swoje zaprezentują dzieci młodsze. Dzieci złożą uroczystą przysięgę, zaprezentują widowisko taneczno-wokalne, a następnie przejdą przez bramę symbolizującą przyjęcie do społeczności przedszkolnej. Każdy pasowany przedszkolak otrzyma dyplom oraz drobny upominek.

W związku z powyższym bardzo prosimy wszystkich rodziców o ubranie dzieci ( w tym dniu ) w odświętny strój:

·       chłopcy  - biała koszula, czarne lub granatowe spodnie

·       dziewczynki – biała bluzeczka, białe rajstopy, czarna lub granatowa spódniczka bądź sukienka

Na uroczystość zapraszamy także Rodziców i opiekunów.

2018-10-26

Warsztaty pierwsza pomoc przedmedyczna

Dnia 8 listopada (czwartek) zawitają do naszego Przedszkola ratownicy i przeprowadzą we wszystkich grupach zajęcia z pierszej pomocy przedmedycznej.

Początek zajęć godz. 9.00

2018-10-26

Wyjście do apteki gr. VI

6 listopada (wtorek) grupa VI wychodzi na zajęcia do Apteki Ziko na os. Jagiellońskie, celem bliższego poznania zawodu farmaceuty. Wyjście z przedszkola około godziny 10.40 - powrót ok. 12.30.

Dziękujemy mamie Izy z gr. VI za zorganizowanie wycieczki.