2020-10-22

ZAJĘCIA TAURON ARENA

W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną oraz koniecznością zmiany organizacji pracy w przedszkolu, zajęcia sportowo-rekreacyjne dla grup V i VI  na Tauron Arenie w dniu 23.10.2020 zostają odwołane.

2020-10-21

WYJAZD NA TAURON ARENĘ

Informujemy, że zgodnie z przedstawionym Państwu harmonogramem, w najbliższy piątek  (23 października) odbędą się zajęcia sportowe na Tauron Arenie                      dla dzieci z grupy V i VI.

Prosimy o zaopatrzenie dzieci w maseczki oraz plecaki ze strojem sportowym i wodą.

Z przedszkola wychodzimy ok. 12:15, po wcześniejszym obiedzie, a wracamy ok. 14:30 na podwieczorek.

2020-10-20

PASOWANIE NA ŻACZKA PRZEDSZKOLACZKA

Pasowanie na Żaczka Przedszkolaczka dla dzieci z grup I i II odbędzie się:

• 27 października (wtorek)  - grupa I
  • 28 października (środa) – grupa II

Uroczystości odbywać się będą na salach poszczególnych grup. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10.00.  Dzieci złożą uroczystą przysięgę, zaprezentują swoje umiejętności  taneczne i wokalne, po czym nastąpi pasowanie na przedszkolaka.

Bardzo prosimy wszystkich rodziców o ubranie dzieci w tym dniu w odświętny strój:

·       chłopcy  - biała koszula, czarne lub granatowe spodnie

·       dziewczynki – biała bluzeczka, białe rajstopy, czarna lub granatowa spódniczka

2020-10-19

DZIECI Z OBJAWAMI INFEKCJI

Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy odpowiedzialnie i ze zrozumieniem stosują zasady dotyczące przyprowadzania dzieci do przedszkola w okresie epidemii.

Jednocześnie przypominamy, iż NIE WOLNO PRZYPROWADZAĆ DZIECI Z OBJAWAMI INFEKCJI - TJ. KATAR, KASZEL, GORĄCZKA, ZŁE SAMOPOCZUCIE.

Rodzice dzieci z ww. objawami będą informowani i proszeni o odebranie dziecka z przedszkola.

Dbajmy o zdrowie własne, ale także i innych!

2020-10-19

ZAKOŃCZENIE OKRESU ADAPTACYJNEGO

Szanowni Państwo, obserwacje w grupach wykazują, iż dzieci nowoprzyjęte pomyślnie zakończyły okres adaptacyjny. W związku z powyższym, prosimy, aby rodzice tych dzieci od wtorku (20.10) nie wchodzili do budynku przedszkolnego podczas przyprowadzania i odbierania dzieci. Przychodząc po dziecko, należy wejść jedynie do przedsionka i zadzwonić domofonem do grupy, a następnie poczekać przed budynkiem.

Jednocześnie przypominamy, iż na terenie przedszkola obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz stosowanie dystansu i dezynfekcja dłoni.

2020-10-16

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

Dnia 20 października 2020 r. o godzinie  11.00  w naszym przedszkolu zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja przeciwpożarowa.

Celem próbnej ewakuacji będzie nabywanie przez dzieci wiedzy na temat właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku. Ćwiczenia próbnej ewakuacji odbędą się w salach poszczególnych grup. Akcja zostanie przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi wytycznymi przeciwepidemicznymi.

2020-10-15

HULAJNOGA

Uprzejmie informujemy, iż po dyżurze wakacyjnym została w przedszkolu dziecięca hulajnoga. Jeżeli ktoś z Państwa zauważył brak hulajnogi dziecka, prosimy o kontakt.

2020-10-09

PODZIĘKOWANIE - GRUPA II

Dzieci i nauczyciele z grupy II serdecznie dziękują Rodzicom Adrianka za zorganizowanie i ofiarowanie telewizora oraz DVD na rzecz naszej grupy. Dzięki temu dzieci mają możliwość oglądania filmów i bajek edukacyjnych. Jeszcze raz dziękujemy:):)

2020-10-08

ŚWIĘTO DRZEWA

Dnia 09.10. 2020 r. będziemy obchodzić w naszym przedszkolu "Święto drzewa". Jeżeli pogoda będzie sprzyjająca, zajęcia odbędą się w parku lub ogrodzie przedszkolnym. Dzieci poznają różne gatunki drzew, będą porównywać różne kształty liści i owoców, strukturę kory, poszerzą wiedzę o środowisku przyrodniczym; znaczeniu drzew w życiu człowieka i zwierząt oraz gospodarce wodnej.

2020-10-08

TAURON ARENA

Przypominamy, że w najbliższy piątek  (9 października) odbędą się zajęcia sportowe na Tauron Arenie dla dzieci z grupy V i VI.

Prosimy, by dzieci tego dnia miały przygotowane plecaki ze strojem sportowym (w tym buty na białej podeszwie) i wodą.