Aktualności

KONTAKT:

Samorządowe Przedszkole nr 120
os. Strusia 8, 31-808 Kraków
Dyrektor: mgr Urszula Taborska
tel./fax 12 648-57-39
e-mail: przedszkole120@op.pl
www.przedszkole120.pl
Nr rachunku bankowego:
40 1020 2892 0000 5802 0590 4315

WSPÓŁPRACUJEMY

Aktualności

2020-06-29

DYŻUR WAKACYJNY - BARDZO WAŻNE INFORMACJE

Poniżej przekazujemy najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania przedszkola podczas dyżuru w lipcu.  Będzie on prowadzony zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego i wytycznymi GIS. 

Przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola należy zapoznać się z Procedurą bezpieczeństwa w okresie epidemii Covid- 19 (w Aktualnościach na naszej stronie internetowej). Szczególną uwagę prosimy zwrócić na Zasady współpracy z rodzicami.

 

BARDZO  WAŻNE:

W dniu przyprowadzenia dziecka do przedszkola należy dostarczyć wypełnione oświadczenia, stanowiące załączniki nr 3 i 4 do Procedury bezpieczeństwa i przekazać je pracownikowi przedszkola w zamkniętej kopercie. Przypominamy także o konieczności przyniesienia pantofli na zmianę. Ubranie na zmianę można przynieść w zamkniętym, foliowym woreczku, dwa dni przed przyprowadzeniem dziecka do placówki.

Nadal obowiązuje elektroniczny system rejestrowania czasu pobytu dziecka w przedszkolu. Jednak obecnie (do odwołania) kartę odbija pracownik przedszkola. W czasie epidemii nie można przyprowadzać dzieci wcześniej ani odbierać ich później niż zadeklarowano. Nie możemy przeprowadzać dzieci do innych grup.

Poniżej przypominamy najważniejsze zasady:

 1. Do przedszkola NIE PRZYNOSIMY ŻADNYCH ZABAWEK, KOCYKÓW, PODUSZEK  itp.
 2. Konieczne jest przyniesienie OŚWIADCZEŃ I ZGÓD – bez nich NIE MOŻNA ZOSTAWIĆ dziecka w przedszkolu. Zgody są do pobrania na stronie internetowej przedszkola.
 3. Dzieci mogą przebywać w przedszkolu TYLKO W ZADEKLAROWNYCH WE WNIOSKU GODZINACH.
 4. Dzieci przed wejściem mają MIERZONĄ TEMPERATURĘ.
 5. NIE MA SPANIA ANI  LEŻAKOWANIA w przedszkolu.
 6. Dzieci MUSZĄ BYĆ ZDROWE – dzieci kaszlące, z  katarem będą odsyłane do domu.
 7. W przedszkolu utworzono NOWE ODDZIAŁY . O przydzieleniu do grupy decydują przede wszystkim ZADEKLAROWANE GODZINY POBYTU.
2020-06-29

WYPRAWKA NA DYŻUR WAKACYJNY

Bardzo prosimy o przyniesienie dla dzieci następujących materiałów plastycznych:

 • kredki
 • plastelina
 • ołówek i gumka
 • klej
 • papier ksero – 1 opakowanie

Kredki, plastelinę, klej, ołówek i gumkę prosimy spakować do zamykanego woreczka (strunowego) lub piórnika i podpisać je imieniem i nazwiskiem dziecka.

Wszystkie materiały plastyczne należy spakować do PLASTIKOWEJ TORBY.

Prosimy pamiętać o przyniesieniu butów na zmianę.

 

2020-06-22

ZAKOŃCZENIE ROKU

 

Kochane Przedszkolaki,

 

Liczyłam że uda nam się spotkać przed wakacjami, ale obecna  sytuacja na to nie pozwala. W przedszkolu nadal obowiązują zasady sanitarne, których musimy przestrzegać, a one zabraniają spotkań w większej grupie.  Mimo to pragnę Was zapewnić, że myślami często jesteśmy z Wami. Podziwiamy Wasze prace, które nam przysyłacie, cieszymy się z Waszych osiągnięć i bardzo za Wami tęsknimy. Przedszkole bez Was nie jest już takie radosne ani kolorowe.

Mam jednak nadzieję, że we wrześniu uśmiechnięci wrócicie do nas i będzie jak dawniej. Odejdą tylko starszaki, które rozpoczną naukę w pierwszej klasie.  Niestety,  nie możemy ich zatrzymać , ani nawet uroczyście pożegnać, ale możemy im powiedzieć, że jesteśmy z nich bardzo dumni i wierzymy, że zawsze będą mile wspominać wspólnie spędzony czas.  Mimo że będzie nam ich bardzo brakowało, życzymy im samych szóstek w szkole i zapraszamy w odwiedziny.

Drogie Dzieci, nadchodzą wakacje, które pewnie  będą inne niż zwykle. Gdziekolwiek jednak będziecie pamiętajcie, aby spędzać je bezpiecznie. Słuchajcie Rodziców i bawcie się wesoło. No i wracajcie we wrześniu. Czekamy na Was.

 

Szanowni Rodzice,

Do Was również pragnę zwrócić się w kilku słowach. Dziękuję Państwu za współpracę i zaangażowanie w życie naszego przedszkola. Wiele razy udowadnialiście nam, że możemy na Was liczyć. Wspieraliście nas w organizowaniu imprez i uroczystości, braliście udział w warsztatach, konkursach i akcjach organizowanych na terenie przedszkola. Służyliście pomocą podczas wyjść i wycieczek.

Jednak przede wszystkim dziękuję Państwu bardzo za ciężką pracę, jaką włożyliście, angażując się w edukację swoich dzieci w okresie pandemii. Sami wiecie, że było to duże wyzwanie, ale mimo licznych obowiązków poradziliście sobie doskonale.

Nadchodzi czas na letni odpoczynek.  Będzie on pewnie inny  od dotychczasowego, ale to nie znaczy że będzie gorszy. Życzę Państwu dużo spokoju i dni pełnych słońca.

 

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 120

Urszula Taborska

2020-06-22

DYŻUR WAKACYJNY 2020 - ZAPISY DLA DZIECI SPOZA PRZEDSZKOLA

Uprzejmie informujemy, iż Samorządowe Przedszkole nr 120 pełni dyżur wakacyjny w miesiącu lipcu 2020. Dyżur prowadzony jest zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego oraz wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Obecnie, po weryfikacji zgłoszeń dzieci z naszego przedszkola, dysponujemy 7 wolnymi miejscami.

Zapisy na dyżur dla dzieci spoza naszego przedszkola odbędą się dnia 24.06.(środa) od godz. 08.30 ( po przyjęciu do przedszkola dzieci obecnie uczęszczających) do wyczerpania miejsc. W celu zapisania dziecka należy w dniu rekrutacji przynieść do przedszkola wypełnioną kartę zapisu (dostępna tutaj). Zgłoszenia mailowe nie będą brane pod uwagę.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o przestrzeganie zasady dystansu społecznego podczas oczekiwania (min. 2,5 metra odległości). Do przedszkola będziecie Państwo wpuszczani pojedynczo, po zaproszeniu przez pracownika przedszkola, który zmierzy Państwu temperaturę. Każda osoba wchodząca do budynku przedszkolnego musi posiadać maseczkę ochronną oraz zdezynfekowane ręce. Zostanie również wpisana do rejestru osób wchodzących.

Prosimy o przyniesienie ze sobą własnego długopisu.

2020-06-16

ZAKOŃCZENIE - GRUPY V i VI

Uprzejmie informujemy, iż ze względu na trwający stan epidemiologiczny  oficjalne zakończenie roku przedszkolnego nie odbędzie się. Dzieci kończące edukację przedszkolną zapraszamy indywidualnie po odbiór pamiątkowych dyplomów i upominków, według ustalonego porządku:

 • Grupa V  - 22 czerwca w  godz.  15. 30 – 16.30
 • Grupa VI  - 23 czerwca w  godz.  15. 30 – 16.30

Prosimy, aby po dyplomy przychodziło dziecko  z jednym rodzicem.  Zarówno rodzic, jak i dziecko  powinno posiadać maseczkę, a przed wejściem na teren ogrodu należy zdezynfekować ręce ( płyn do dezynfekcji dostępny będzie przed bramką).

Dyplomy wydawane będą w ogrodzie przedszkolnym.

Po przejściu przez bramkę przedszkolną proszę kierować się w prawo, w stronę furtki prowadzącej do ogrodu.  NIE  NALEŻY WCHODZIĆ DO BUDYNKU PRZEDSZKOLA.

2020-05-22

DYŻUR WAKACYJNY 2020

UWAGA RODZICE,

KTÓRZY ZŁOŻYLI DEKLARACJE NA DYŻUR WAKACYJNY W LIPCU

Dyrektor Samorządowego Przedszkola nr 120 w Krakowie informuje, iż  sprawowanie opieki nad dziećmi w okresie dyżuru wakacyjnego odbywać się będzie w warunkach ścisłego reżimu sanitarnego.

Rodzice dzieci, którzy deklarowali potrzebę korzystania z dyżuru wakacyjnego w miesiącu lipcu 2020 proszeni są o jej potwierdzenie do 25  maja 2020 r. na adres mailowy przedszkola.

Przedszkole udostępni miejsca tylko zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego i zaleceniami MEN  z zastosowaniem obecnych kryteriów.

Dyrektor przedszkola

Urszula Taborska

2020-05-22

UBRANIE NA ZMIANĘ

Uprzejmie informujemy, że istnieje możliwość przyniesienia ubrania dla dziecka na zmianę (koszulka, bielizna, spodnie lub spódniczka). Należy je przynieść w zamkniętym, foliowym woreczku minimum dwa dni przed przyprowadzeniem dziecka do przedszkola. Proszę przekazać ubranie pracownikowi przedszkola, który włoży je do szafki dziecka.

2020-05-20

PRZYPOMNIENIE - ZASADY W PRZEDSZKOLU

Szanowni Państwo,

PRZYPOMINAMY:

 1. Do przedszkola NIE PRZYNOSIMY ŻADNYCH ZABAWEK, KOCYKÓW, PODUSZEK  itp.
 2. Konieczne jest przyniesienie OŚWIADCZEŃ I ZGÓD – bez nich NIE MOŻNA ZOSTAWIĆ dziecka w przedszkolu. Zgody są do pobrania na stronie internetowej przedszkola.
 3. Dzieci mogą przebywać w przedszkolu TYLKO W ZADEKLAROWNYCH WE WNIOSKU GODZINACH.
 4. Dzieci przed wejściem mają MIERZONĄ TEMPERATURĘ.
 5. NIE MA SPANIA ANI  LEŻAKOWANIA w przedszkolu.
 6. Dzieci MUSZĄ BYĆ ZDROWE – dzieci kaszlące, z  katarem będą odsyłane do domu.
 7. W przedszkolu utworzono NOWE ODDZIAŁY . O przydzieleniu do grupy decydują przede wszystkim ZADEKLAROWANE GODZINY POBYTU.
2020-05-19

INFORMACJA OD LOGOPEDY

Szanowni Państwo,

pragnę przypomnieć, że terapia logopedyczna/pedagogiczna w systemie stacjonarnym (PPP4, os. Kalinowe 18, Kraków) z powodu epidemii Covid-19, nadal jest niemożliwa.

Rodziców, Dzieci/Uczniów, wszystkich chętnych do kontaktowania się w celu: terapii, informacji, porady, etc., zapraszam do współpracy w systemie zdalnym (od poniedziałku do piątku).

Wszelkie uzgodnienia, informacje, pytania proszę kierować TYLKO na adres mailowy: elzbieta.ledwos@poradnia4.krakow.pl  lub tel. 509.080.745

Dziękuję, Elżbieta Ledwos, logopeda PPP4.

2020-05-14

ZASADY PRZYJĘĆ DZIECI DO PRZEDSZKOLA W CZASIE EPIDEMII

Osoby, które potrzebują korzystać z opieki dla dzieci w naszym przedszkolu w  okresie epidemii Covid– 19 proszone są o wcześniejsze powiadomienie o tym fakcie Dyrektora przedszkola.

Informacje w postaci wypełnionego wniosku (załącznik nr 1 do Procedury bezpieczeństwa umieszczonej na stronie internetowej przedszkola)  należy przesłać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem (w postaci skanu lub zdjęcia) na adres przedszkole120@op.pl. Jest to niezbędne w celu ustalenia prawidłowej organizacji pracy placówki. Prosimy o przestrzeganie terminu.

Wnioski rozpatrywane są z uwzględnieniem kryteriów pierwszeństwa dotyczących przyjęć w czasie epidemii.